Jarmark rzemieślniczy w Görlitz

  • 04.09.2019, 12:56
Jarmark rzemieślniczy w Görlitz Kulturservice Görlitz

Już w niedzielę, 8. września na Dolnym Rynku (Untermarkt) odbędzie się jarmark rzemieślniczy. Od godz. 10 do godz. 18 ponad 30 wystawców zaprezentuje swoje techniki rzemieślnicze i opowie o swojej pracy.

Wytwórcy pokżą kunszt i stare techniki, które dawniej były niezbędne m. in. do budowy domów, czy w codziennym życiu. Będziecie mogli zobaczyć np. kowala, tokarza, szewca, tkacza, szklarza, stolarza oraz rzemieślników zajmujących się renowacją, w trakcie ich pracy.  

Na miejscu zjecie też świeżo upieczony chleb w piecu opalanym drewnem, świeżo wędzoną kiełbasę i ryby oraz pyszną zupę z kotła. Przez cały dzień zespoły muzyczne zabawią publiczność historycznymi dźwiękami na scenie.

Dla wszystkich odwiedzających to doskonała okazja do poznania pięknego Görlitz. Tym bardziej, że 8 września odbywa się „Dzień Otwartych Zabytków” po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej. Oznacza to możliwość zobaczenia zabytków, które na co dzień nie zawsze są udostępniane turystom. I tak będzie można zwiedzić np.: Halę Miejską (Stadthalle), kościół Mariacki, czy browar Landskron. Niemiecko-polski program „Dnia Otwartych Zabytków” w Görlitz kosztuje 2 euro. Można go kupić m.in. w biurze informacji turystycznej.       

Program na scenie na Dolnym Rynku rozpocznie się o godz. 10 przemową Octaviana Ursu, nadburmistrza Görlitz.

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe