Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 09:54
Reklama

Nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych do 17. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego

Nabór filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych do 17. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego

W dniach 12 - 17 maja 2020 roku w trójstyku granic Niemiec, Polski i Czech odbędzie się 17. edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego. Twórcy festiwalu z Kunstbauerkino w Großhennersdorf po raz kolejny czekają na zgłoszenia filmów konkursowych w trzech kategoriach: film fabularny, krótkometrażowy i dokumentalny. Na zwycięzców konkursu czeka dziewięć Nyskich Ryb - statuetek festiwalu - oraz nagród o wartości łącznie 21.000 Euro. Obok najlepszych filmów w trzech powyższych kategoriach oraz filmu wybranego w konkursie publiczności, nagrody przyznane zostaną także za najlepszą grę aktorską, scenariusz i scenografię. Oprócz tego wręczona zostanie nagroda specjalna dla produkcji filmowej, której tematyka przyczynia się do wzmocnienia porozumienia między społecznością trzech sąsiednich krajów: Polski, Niemiec i Czech.

Do konkursu 17. edycji Nyskiego Festiwalu Filmowego dopuszczone zostaną filmy nakręcone w 2019 i 2020 roku, których produkcja, bądź kooperacja miała miejsce w przynajmniej jednym z sąsiednich krajów: Polski, Niemiec lub Czech. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 grudnia 2019 r. Wybór filmów do konkursu nastąpi do połowy kwietnia 2020 r.

Jeden festiwal – trzy kraje! W programie festiwalu ponad 120 filmów i program towarzyszący, czyli koncerty, spotkania autorskie, dyskusje i wystawy. Pokazy festiwalowe odbywają się w ponad dwudziestu kinach w 12 miastach i wsiach na terenie pogranicza Polski, Czech i Niemiec. Zapraszamy na jedyny w Europie festiwal filmowy odbywający się jednocześnie w trzech krajach, w pięknej atmosferze majowej nad Nysą Łużycką. Już od 2004 r. Nyski Festiwal Filmowy stanowi międzynarodowe forum konkursowe dla młodych polskich, czeskich oraz niemieckich twórców filmowych. Dzięki pokazom filmowym uznanych reżyserów z poszczególnych krajów festiwal daje mieszkańcom trójstyku szansę do bliższego poznania kinematografii kraju sąsiada. Każdej edycji festiwalu towarzyszy temat wiodący.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie www.neissefilmfestival.net

Oprócz tego zgłoszeń dokonać można poprzez stronę: www.filmfestivallife.com/Neisse-Film-Festival


Podziel się
Oceń

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 25 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 08.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 06.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 07.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama