Areszt za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych

  • 03.09.2019, 07:47
Areszt za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali 32-latka oraz jego 24-letnią partnerkę podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych czynności w pojeździe zatrzymanego oraz w mieszkaniu pary zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 tys. działek handlowych narkotyków oraz pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad 250 tys. zł. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec obojga podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa z uwagi na posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki vw, który posiadał niesprawne światło postojowe. Podczas kontroli w pojeździe funkcjonariusze ujawnili woreczki strunowe z zawartością krystalicznej substancji oraz suszu roślinnego. 32-letni kierujący został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczone w pojeździe substancje to metamfetamina oraz marihuana. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego policjanci ujawnili kolejne narkotyki oraz pieniądze w rożnych walutach.

Z zabezpieczonej ilości narkotyków można przygotować ponad 1,5 tys. działek handlowych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w rożnych walutach, których łączna wartość to ponad 250 tys. zł.

Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 32-latka i jego 24-letniej partnerki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pieniądze ujawnione w mieszkaniu pary zostały zabezpieczone na poczet grożących zatrzymanym kar.

Za popełnione przestępstwa w związku z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe