Kontrabanda za 1,3 mln zł zatrzymana

  • 20.08.2019, 13:43
Kontrabanda za 1,3 mln zł zatrzymana www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca wraz z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu doprowadzili do ujawnienia i zatrzymania papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości około 1,3 mln złotych.

Funkcjonariusze SG poinformowali patrol Policji z Lubania, że w samochodzie dostawczym marki Peugeot, poruszającym się po lubańskich ulicach, przewożone są wyroby akcyzowe. Kierowca auta próbował zbiec doprowadzając do kolizji z innym pojazdem. Udało się go obezwładnić i zatrzymać.  Okazał się nim 27 - letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Powodem ucieczki była znaczna ilość towarów akcyzowych, które mężczyzna przewoził wewnątrz pojazdu.

W samochodzie przewożonych było ponad 1 800 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 1,3 mln złotych. Służby (Straż Graniczna, Policja i Służba Celna) zabezpieczyły cały towar, który jak obliczono, gdyby trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,6 mln złotych tytułem nie odprowadzonego podatku.

źródło: https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe