Motocyklista wiózł niemal 9 tys. działek metamfetaminy

  • 06.08.2019, 08:33
Motocyklista wiózł niemal 9 tys. działek metamfetaminy www.zgorzelec.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w przewożonym plecaku miał niemal 9 tys. działek handlowych metamfetaminy. Za popełnione przestępstwa zatrzymany usłyszał już zarzuty, a Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Bogatynia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Kierujący  pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kontynuował jazdę.  Jechał coraz szybciej popełniając po drodze liczne wykroczenia. Na jednym z przejazdów kolejowych kierujący uszkodzi motocykl i zaczął uciekać pieszo wyrzucając plecak. Do działań włączyli się dzielnicowi, którzy pełnili służbę w pobliskiej miejscowości. Policjanci zatrzymali kierującego i odnaleźli w zaroślach jego plecak.

Podczas interwencji okazało się, że kierujący to 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W przewożonym plecaku policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe z krystaliczną substancją. Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że przewożona substancja to metamfetamina z której można było przygotować niemal 9 tys. porcji handlowych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty podsiadania znacznej ilości narkotyków, które próbował wprowadzić do obrotu, a także zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Przypominamy, że za posiadanie środków psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10. Natomiast za wprowadzenie takiej ilości do obrotu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł 

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe