Zgorzeleccy policjanci odzyskali wartościowe samochody

  • 31.07.2019, 08:54
Zgorzeleccy policjanci odzyskali wartościowe samochody www.zgorzelec.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odzyskali pojazd marki bmw i audi skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to niemal 300 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, którzy próbowali odjechać skradzionymi samochodami. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 22-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Sąd na wniosek Prokuratora zostosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W miniony weekend „kryminalni” ze zgorzleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w kompleksie leśnym na terenie gminy Pieńsk odzyskali dwa pojazdy skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymano również dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego 22-i 38-latka, którzy próbowali odjechać kradzionymi pojazdami. Wartość odzyskanego bmw i audi to niemal 300 tys. zł.

Obaj meżczyźni trafili do policyjnego aresztu, a pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Natomisat 22-latek odpowie również za  kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Sąd na wniosek Prokuratora zostosował wobec dwóch podejrzanych najsurowszy środek zabobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

podkom. Agnieszka Goguł.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe