Spływ na byle czym 2019 Görlitz/ Zgorzelec

  • 25.07.2019, 09:30
Spływ na byle czym 2019 Görlitz/ Zgorzelec Arkadiusz Kucharski

Wyciągajcie młotki, gwoździe i inne potrzebne narzędzia, zbudujcie łódź i zmierzcie się z innymi drużynami na Nysie Łużyckiej. Potem zgarnijcie wypaśne nagrody. Zwycięska drużyna dostanie 2,5 tys. zł!  

W sobotę, 24. sierpnia, w ramach imprezy Święta Starego Miasta w Görlitz i Jakubów w Zgorzelcu po raz czwarty odbędzie się „Spływ na byle czym”. To okazja do świetnej zabawy z przyjaciółmi, rodziną i  kolegami z pracy. Skrzyknijcie się, zbierzcie drużynę (od dwóch do czterech osób), zgłoście do nas i zrealizujcie wasze najśmielsze pomysły na budowę łodzi.

Pospieszcie się, liczba miejsc jest ograniczona. Do rywalizacji przystąpić może 16 załóg.  Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: [email protected] lub [email protected]. Regulamin dostępny jest m.in. pod adresem:  

http://mdk.zgorzelec.eu/2019/07/01/splyw-na-byle-czym-2019/

Każda drużyna otrzyma zwrot kosztów budowy łodzi do wysokości 100 euro. Do rozliczenia trzeba przedstawić paragony.  

Nagrody dla zwycięzców:

– za zajęcie 1. miejsca – 2 500 zł

– za zajęcie 2. miejsca – 1 500 zł

– za zajęcie 3. miejsca – 1 000 zł

Jedno jest pewne, 24 sierpnia rzeka graniczna zmieni się w pas startowy i miejsce, które poprzez dobrą zabawę łączy, a nie dzieli. Spływ na byle czym wystartuje o godz. 16

Tego samego dnia już od godz. 12 na łące przy rzece po niemieckiej stronie (Uferpark) po raz pierwszy rozpocznie się piknik rodzinny. Atrakcją dla dzieci będzie wodny plac zabaw i pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Zapraszamy rodziny ze Zgorzelca i Görlitz do wspólnej zabawy i kibicowania drużynom.  

Projekt „Spływ na byle czym” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów INTERREG Polska – Saksonia 2014-2022. 

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe