Wystawa „Inside Out”

  • 21.06.2019, 09:54
Wystawa „Inside Out”

Prace młodych artystek z Serbii i Iranu w Galeri Brüderstrasse.

Wernisaż odędzie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 17 .  

Wystawa „Inside Out” prezentuje prace dwóch artystek: Nory Mesaros (Serbia) i Mony Pourebrahim (Iran), którze przybyły do Niemiec, aby kontynuować studia artystyczne, żyć i pracować. Obie zastanawiają się nad wielkimi pytaniami o ludzką egzystencję w kontekście zmieniającej się sytuacji globalnej i łączą to z własnymi doświadczeniami.

Nora Mesaros (1990 r.), pochodzi z Serbii. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Nowym Sadzie w Serbii. Od 2015 roku kontynuje naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.

Jej medium to rysunek. Artystka bada związki ludzi z krajobrazami oraz ich mieszkaniami i znajduje poetyckie, surrealistyczne obrazy. Pokazuje domy z typowymi formami architektonicznymi i ich wnętrzami, roślinami domowymi, meblami. Domy wydają się opuszczone, nawet wnętrza są pozbawione śladów ich mieszkańców.

Mona Pourebrahim urodziła się w Iranie, w 1985 roku. Najpierw studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Teheranie, później na ASP w Münster i w Dreźnie.
Głównym tematem jej malarstwa jest również krajobraz. Temat ten obejmuje myślenie o związku ludzi z ich naturalnym środowiskiem. Jej prace przedstawiają m.in. górzyste krajobrazy, w których umieszcza pojedyncze postacie lub małe grupy. Pokazuje ich wpływ na naturę, a także jej zagrożenie ze strony ludzkiej interwencji.

Wystawa jest częścią cyklu „Młodzi Mistrzowie“, powstałego we współpracy Kultur.Service Görlitz, Wyższej Szkoły Artystycznej w Dreźnie i Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac Nory Mesaros i Mony Pourebrahim „Inside out” w czwartek, 27 czerwca 2019, o godz. 17.

GALERIA BRÜDERSTRASSE

Brüderstraße 9, 02826 Görlitz

Wystawa czynna:

28 czerwca - 29 września 2019

Godziny otwarcia:

pon-pt 11-18, sob 13-18

wstęp wolny

www.galerie-goerlitz.de

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe