Jak mieszkańcy Görlitz wspierają swoje święto miasta

  • 12.06.2019, 12:12 (aktualizacja 12.06.2019, 12:51)
Jak mieszkańcy Görlitz wspierają swoje święto miasta

Fajny pomysł na wspieranie święta Starego Miasta (Altstadtfest Görlitz) mają nasi niemieccy sąsiedzi. Mieszkańcy już od 10 lat mogą kupić specjalny Pin - mały znaczek, który można sobie przyczepić do koszuli lub komuś podarować. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację imprezy.

W tym roku klasyczny Pin wraz z 6 kartkami pocztowymi z klimatycznymi motywami z miejskiej imprezy kosztuje 6 euro, a złoty z edycji limitowanej 12 euro.

Pin przedstawia zabytkowy budynek browaru Landskron w Görlitz, który w tym roku świętuje 150-lecie istnienia. Pin jako wyjątkową pamiątkę mogą z powodzeniem kupić wszyscy mieszkańcy Europa-Miasta Görlitz/Zgorzelec. Po raz pierwszy będzie to możliwe podczas festynu w browarze Landskron. Festyn rozpocznie się w piątek, 14 czerwca i potrwa do niedzieli, 16 czerwca.

Przedsprzedaż Pinu prowadzona będzie od poniedziałku, 17 czerwca m.in. w informacji turystycznej w Görlitz przy Górnym Rynku 32. Pin dostępny będzie oczywiście także podczas samej imprezy.

25. Altstadtfes Görlitz (Święto Starego Miasta) odbywać się będzie od 23. do 25. sierpnia. Już dziś zapraszamy państwa na konferencję prasową dotyczącą programu i nowości podczas tegorocznej imprezy. Na miejscu dla polskich dziennikarzy zapewnimy wsparcie w kwestii tłumaczenia.

Konferencja prasowa odbędzie się 26 czerwca o godz. 11 na placu przed kościołem św. Piotra i Pawła (Peterskirche).

 

Święto Starego Miasta w Görlitz i Jakuby w Zgorzelcu to trzydniowa impreza, podczas której mieszkańcy po obu stronach Nysy Łużyckiej wspólnie się bawią, jedzą, śmieją i rozmawiają. Odbywa się zawsze w ostatni weekend sierpnia.

Każdy kto kupi Pin wesprze organizację miejskiej imprezy. Dziękujemy!

 

 

TM ASF PG ELB CM

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe