Policjanci z Bogatyni zatrzymali włamywaczy

  • 17.04.2019, 09:53
Policjanci z Bogatyni zatrzymali włamywaczy
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o włamanie do dwóch lokali handlowych na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 31-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywy dlatego grozi mu, aż do 15 lat pozbawienia wolności.

14 kwietnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o włączonym alarmie w jednym z lokali handlowych na terenie miasta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji. Policjanci podczas dojazdu zauważyli dwóch mężczyzn podejrzanie zachowujących się. Mundurowi rozdzielili się i w wyniku podjętych działań po pościgu zatrzymali jednego z nich.

W toku dalszych czynności ustalono, że 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wspólnie z kolegą włamali się do dwóch lokali handlowych, skąd dokonali kradzieży między innymi skrzynki narzędziowej i chemię gospodarczą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał.

W dniu dzisiejszym w wyniku pracy operacyjnej policjanci z Bogatyni zatrzymali drugiego z podejrzewanych  o włamanie mężczyzn.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 31-latek działał w warunkach  powrotu do przestępstwa tzw. recydywy za co grozi mu, aż do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe