Kradli paliwo - zostali zatrzymani

  • 08.04.2019, 12:21
Kradli paliwo - zostali zatrzymani
Policjanci z wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego i 35-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, którzy podejrzani są o liczne kradzieże paliwa. Łącznie mężczyźni ukradli z terenu różnych stacji paliw w powiecie paliwo wartości ponad 6 tys. zł. Ponadto 35-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania środków psychotropowych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem.

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadząc czynności w związku ze zgłoszonymi kradzieżami paliw na jednej ze stacji w powiecie zauważyli pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy. Podjęte czynności pozwoliły na zatrzymanie 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego i 35-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Jak się okazało mężczyźni w pojeździe mieli kanistry i bańki do kradzieży paliwa, a w schowku woreczek foliowy z substancją krystaliczną. Na pojeździe założone był tablice rejestracyjne skradzione pod koniec marca br. z terenu Zgorzelca. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. Podejrzani kradzieży paliwa dokonywali różnymi pojazdami na stacjach w całym powiecie. Analiza prowadzonych przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy postępowań pozwoliła na przedstawienie mężczyznom zarzutów za kilkadziesiąt kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 6 tys. zł. Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania środków psychotropowych.
Mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypominamy, że za kradzież cudzego mienia podobnie jak za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie środków psychotropowych grozi  do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:

Komentarze (0)

Możliwość komentowania dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Pozostałe