Dziewczyny z Działoszyna wygrały w piłkę ręczną

  • 07.03.2019, 09:09 (aktualizacja 07.03.2019, 12:32)
Dziewczyny z Działoszyna wygrały w piłkę ręczną
Sukcesem uczennic ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie zakończyły się rozegrane 28.02.br w sali Szkoły Podstawowej w Porajowie Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Turniej, w którym wystartowały 3 szkoły (SP Porajów, SP nr 3 Bogatynia i SP Działoszyn), był bardzo emocjonujący, każdy mecz był bardzo zacięty i dostarczył wielu wrażeń licznie zgromadzonej młodzieży.

Najlepszą drużyna okazały się uczennice działoszyńskiej podstawówki, które pewnie wygrały z SP 3 Bogatynia 12:4 i 15:3 z SP Porajów. Dzięki temu mogły na zakończenie unieść puchar i cieszyć się z tytułu Mistrza Miasta i Gminy Bogatynia. W meczu decydującym o 2 miejscu, rozegranym pomiędzy SP Porajów i SP 3 Bogatynia, lepsze okazały się gospodynie i to one mogły cieszyć się ze srebrnych medali i tytułu Wicemistrza.   

Zawodniczki SP Działoszyn będą reprezentowały naszą gminę w półfinale,  i mamy nadzieję w Finale Powiatowym. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni, nad sprawnością całego turnieju czuwał Tomasz Krzos i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Porajowie.

 

Wyniki turnieju dziewcząt 

SP 3 Bogatynia       - SP Działoszyn        4:12

GM Działoszyn        -             SP Porajów                       15:3

SP3 Bogatynia - SP Porajów             3:7

 

TABELA

  1. SP Działoszyn        6 pkt   (27:7)
  2. SP Porajów              3 pkt   (10:18)

3.         SP 3 Bogatynia       0 pkt   (7:19)

 

Organizator Imprez Międzyszkolnych

Wojciech Mikulski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe