Świątecznie w Markocicach

  • 29.01.2019, 16:07
Świątecznie w Markocicach
Już po raz 25. do Bogatyni zawitała „Kolęda”. To specyficzne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kultywujące tradycję naszych przodków.

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jatylkopytam
jatylkopytam 31.01.2019, 23:07
Oto wypowiedź pani Bożeny Wojciechowskiej, zastępczyni Burmistrza MiG Bogatynia, nauczycielki języka polskiego, jeszcze nie tak dawno pełniącej stanowisko dyrektora szkoły:

„Tutaj, na te ziemie, przyjechali kiedyś mieszkańcy z różnych stron Polski, a nawet już i NIE Z POLSKI, czyli ZZA BUGA, Z WILEŃSZCZYZNY”.

Ciekawe, jak teraz czują się mieszkańcy Kresów, bestialsko wyrzuconych ze Swoich polskich domów na Wileńszczyźnie, Litwie, Ukrainie? Chociaż, gwoli ścisłości, proceder ten, kłamliwie nazywany repatriacją, stał się haniebnym procesem ekspatriacji.

Panią Wojciechowską zapraszamy do szkolnej ławki.


Syn Osadnika
Syn Osadnika 01.02.2019, 06:16
Wg. BZB.
Tu na te ziemie wpadły hordy że wschodu i zniszczyły świat spokojnych rolników i rzemieślników z plemienia Lausitz.
Pani wice nie słuchała ojca który utrwalał władzę ludową wraz z innymi ze wschodu. W szkole w której dyrektorowała przez lata była izba pamięci tych co tu osadzali Polskę. Lecz głupota decydentów zniszczyła pamięć o nich. Na ich miejsce powstały ekipy pieców niemiecczyzny. Takie teraz spojrzenie na naszą historię na tych ziemiach.

Pozostałe