Uczniowie ze szkoły w Opolnie wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

  • 7.01.2019, 14:33
Uczniowie ze szkoły w Opolnie wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.
W dniach 17 -20 grudnia uczniowie klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej W Opolnie Zdroju wraz z uczniami ze szkoły w Ostritz (Schkola), wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

W czasie pobytu w Krzyżowej dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach  i grach integracyjno-komunikacyjnych,  poszerzały swoją wiedzę na temat kultury i historii kraju sąsiada oraz najbliższej okolicy.
W pierwszy dniach pobytu wszyscy zwiedzili kompleks Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, poznali historię rodziny von Moltke - pierwszych właścicieli posiadłości, uczestniczyli w warsztatach na temat wpływu człowieka na środowisko, o ochronie środowiska i zagrożonych gatunkach.

Kolejne dni upłynęły bardzo ciekawie i intensywnie. Odbyła się wycieczka do pięknej Świdnicy. Uczniowie zwiedzili Kościół Pokoju, największy, drewniany  w całej Europie, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, katedrę i starówkę z ratuszem. Mieli także okazję zobaczyć lokalny jarmark bożonarodzeniowy. Zakończeniem pobytu było zwiedzanie wystawy historycznej na pamiątkę Pojednania Polsko-Niemieckiego oraz dyskoteka integrująca oba państwa.

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe