Włamał się do sklepu, został zatrzymany przez policjantów

  • 31.12.2018, 12:33 (aktualizacja 31.12.2018 12:37)
Włamał się do sklepu, został zatrzymany przez policjantów
Natychmiastowa reakcja policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zgorzeleckiej komendy pozwoliła na zatrzymanie sprawcy włamania do jednego ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna wybił szybę w witrynie sklepu, wszedł do środka i zabrał towar o wartości 700 zł. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary aresztu. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut włamania do sklepu i kradzieży mienia o wartości 700 zł oraz kradzieży ubrań w jednym ze sklepów na terenie galerii handlowej o wartości ponad 850 zł.

W ubiegłym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przed północą otrzymał zgłoszenie o wybitej szybie w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który znajdował się najbliżej miejsca zdarzenia. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, potwierdzili zgłoszenie i niezwłocznie zaczęli szukać sprawcy. Już po kilku minutach na jednej z sąsiednich ulic od miejsca przestępstwa, zauważyli chowającego się mężczyznę. W wyniku podjętej interwencji okazało się, że to znany im z wcześniejszych przestępstw 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który ma przy sobie skradziony ze sklepu towar. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary aresztu.

27-latek usłyszał zarzut włamania do sklepu i kradzieży mienia o wartości 700 zł. Dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniow-Śledczego na podstawie zebranych dowodów przedstawili mu zarzut kradzieży ubrań w jednym  ze sklepów na terenie galerii handlowej o wartości ponad 850 zł.

Teraz za popełnione przestępstwa podejrzany odpowie przed sądem. Z uwagi, że działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. „recydywy” grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe