"Ta sytuacja wygląda tak jak Warszawa w 1945 r. Tak wygląda dzisiaj Bogatynia”

  • 28.11.2018, 18:11
"Ta sytuacja wygląda tak jak Warszawa w 1945 r. Tak wygląda dzisiaj Bogatynia”
Na środowej sesji Rady Miejskiej w punkcie, zmiany budżetu gminy na rok 2018, głos zabrał wiceprzewodniczący rady Artur Oliasz: „Ta sytuacja nie jest dramatyczna. Ta sytuacja wygląda tak jak Warszawa w 1945 r. Tak wygląda dzisiaj Bogatynia”

 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz Sz.
Mariusz Sz. 29.11.2018, 23:00
Myślą przewodnią poprzednich włodarzy było hasło " hulaj dusza piekła nie ma"
Szastano pieniędzmi na lewo i prawo
Artur porównał tę sytuację Gminy Bogatynia do Warszawy z 1945.
Mi to bardziej przypomina lata 70 i panowanie Edwarda Gierka.
Gierek zadłużył Polskę ale w przeciwieństwie do poprzednich włodarzy naszej gminy postawił zakłady i fabryki pracy.
Popieram słowa Pana Dyrektora Elektrowni Turów,nie możemy bazować tylko na dwóch zakładach.
Te zakłady kiedyś się skończą i co wtedy.
Zobaczmy co się dzieje u naszych sąsiadów powstaje zakład za zakładem.
Moje pytanie brzmi dlaczego przez tyle lat nie utworzono w naszej dobrze usytuowanej gminie parku przemysłowego.
Dlaczego nie stworzono dodatkowych miejsc pracy dla młodych mieszkańców naszej gminy.
Pracują za granicą.i tam płacą podatki.


.
Adaś
Adaś 29.11.2018, 13:01
Niektórym hiperbolizacja użyta w celu podkreślenia pewnej ważnej sytuacji naszej gminy niestety obca. Pan Artur wyolbrzymił to porównanie po to, aby zwrócić uwagę na dramatyczny stan finansowany, w którym obecnie się znajdujemy. Jednak jak widac mieszkańcy nadal maja skłonności do czepiania się - jak kłamią i mowia ze gmina bogata, pieniądze są, zadłużenia nie ma - jest zle. Jak mowia jak jest - nadal zle.
smutny
smutny 29.11.2018, 09:20
Grzmot zadłużył gmine i zniknął,ciekawe kto to spłaci ?
Filipek
Filipek 28.11.2018, 22:20
Panie radny Siwak a co Pan tak nagle stracił swój zapał i polot, prawie ze pod stół Pan się schował ze wstydu. Jak był poprzedni burmistrz to chodził Pan napuszony niczym paw za burmistrzem i tylko wykrzykiwał "niech zyje Andrzej". Teraz ten deficyt i bankructwo gminy jest między innymi Pana zasługą. Brawo Ty.
ktos
ktos 28.11.2018, 23:20
A gdzie tam widzisz radnego Siwaka. Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę.
Bogatynianka123
Bogatynianka123 28.11.2018, 21:49
Mnie najbardziej dziwią miny radnych z poprzedniej kadencji. Pan Kawecki jak się przesiadł na drugą stronę to teraz kiwa głową i udaje, że o niczym nie wiedział. A gdzie była rada, jak burmistrz ze skarbnikiem ukrywali faktyczne wydatki? Biedni o niczym nie wiedzieli. To za co brali pieniądze przez 4 lata?
sprawiedliwy
sprawiedliwy 28.11.2018, 20:38
w końcu jakieś informacje,a nie wieczna tajemnica
Norbert
Norbert 28.11.2018, 20:31
Super że wszystko wychodzi, mam nadzieje ze nie szybko ale ze w końcu gmina wyjdzie na plus ?
emerson
emerson 28.11.2018, 19:44
Arturku co Ty bierzesz...?
Dziad proszalny
Dziad proszalny 28.11.2018, 19:44
Warszawę zniszczyli kumple patrona parku.
Przywrócić potomka na burmistrza, niemiecki ordung. Odbudować ZW jako miejsce resocjalizacji poprzednika. Czy mógłby Pan O być nadzorcą.
Adaś-historyk
Adaś-historyk 28.11.2018, 19:13
Porównywanie sytuacji finansowej w Bogatyni do zniszczonej w 95% Warszawy z 1945 roku jest-delikatnie mówiąc-sporym nadużyciem.Trochę Cię Artur poniosło.Trzeba było jeszcze dopowiedzieć że Tą Warszawę odbudowano pod kierunkiem Polskiej Partii Robotniczej-protoplasty PZPR-u-póżniejszej SLD w której Arturze zajmowałeś zaszczytne funkcje.

Pozostałe