Upozorowali napad na sklep i ukradli kasetkę z pieniędzmi – zostali zatrzymani

  • 27.11.2018, 08:18
Upozorowali napad na sklep i ukradli kasetkę z pieniędzmi – zostali zatrzymani www.zgorzelec.policja.gov.pl
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni wspólnie z policjantami ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali 2 mężczyzn i 1 kobietę podejrzanych o upozorowanie napadu na jeden z marketów na ternie gminy Bogatynia. Sprawcy dokonali kradzieży kasetki kasy fiskalnej z zawartością pieniędzy w walucie polskiej i euro o wartości prawie 6 tys. zł. Szybkie działania policjantów pozwoliły na wyjaśnienie okoliczności kradzieży. Jak się okazało sprzedawca wspólnie ze znajomymi upozorował napad. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed godz. 21:00 Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o napadzie na jeden z marketów na terenie gminy, gdzie mężczyzna w kominiarce z przedmiotem przypominającym broń, wszedł do sklepu i krzycząc do sprzedawcy, że „to napad” zabrał  kasetkę kasy fiskalnej z zawartością pieniędzy w kwocie prawie 6 tys. zł.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci kryminalni z Bogatyni i Zgorzelca, technik kryminalistyki oraz przewodnik psa służbowego z psem tropiącym. Niezwłocznie podjęte działania pozwoliły na zatrzymanie osób podejrzewanych o napad i odzyskanie części skradzionej gotówki. Jak się okazało całe zdarzenie było upozorowane przez kasjera oraz jego znajomych.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe