Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU

  • 27.06.2018, 10:29
Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU
Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kornik
Kornik 04.07.2018, 22:17
Panie Smolnicki co tam w Wolanowie. Rżną dalej?
Kornik
Kornik 03.07.2018, 14:21
Jak ktoś ma w nazwie,, fundacja" to wszystko jasne. Weź się chłopie za prawdziwą walkę. W Stanach na drzewach z gatunku sekwoji mamuciej od... nastu lat siedzą ludzie blokujący ich morderstwo czyli przerobienie na palety. Nie musisz tam jechać. Wolanów jest bliżej. Tam też mordują las.
lol
lol 03.07.2018, 08:14
https://www.facebook.com/bogat…
Leśny dziadek
Leśny dziadek 01.07.2018, 23:31
Kiedy wycinasz dużą połać lasu, to tak, jak wyburzyć fabrykę. Po zrębie nie masz już żadnego drzewa. Musisz je zasadzić od nowa i miną dekady, aż znów pojawi się drzewo, które będzie można wykorzystać. Zamiast ścinać całość, dlaczego po prostu nie zostawić jak najwięcej drzew w spokoju, a jedynie delikatnie je przerzedzić? Wtedy możesz zbierać plony cały czas. Masz ciągły dostęp do drewna, do wartościowego drewna, dodajmy, bo drzewa najlepiej rosną powoli, przez dekady, nawet wieki – takie drewno jest najdroższe. W ten sposób las staje się cenniejszy i pod względem ekologicznym, i finansowym.

Tu chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic do leśników.Uważam, że najważniejsza jest równowaga między tymi terenami, które są pod ochroną, i tymi, które wykorzystuje się gospodarczo. Jeśli zbierasz plony lasu, dbając o jego dobrostan, nie ma w tym nic złego.
To słowa człowieka który drzewo,, uczłowieczył" napisał o drzewach wspaniałą książkę.
Bogatynia wyburzyła swoje fabryki.Teraz morduje lasy. Nie ma czegoś jak gospodarka leśna. Tak jak niema ekologicznej chlewni, obory czy kurnika. Oczywiście w gospodarce przemysłowej.
Wszyscy mieszkańcy tych obiektów zostaną zarżnięci i pożarci przez konsumenta.
Drzewa natomiast zostaną we większości przerobione na palety. Palety zostaną zapelnione wyrobami z tych co powyżej. Więź pomiędzy żywym wieprzkiem, a martwym drzewem jest nierozerwalna.
ada
ada 30.06.2018, 01:57
Brawo!
W końcu ktoś rzeczowy w kwestii ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców.
Kornik
Kornik 30.06.2018, 21:07
Zablokował wyra lasu w Wyszkowie. Nie. Brawo to Ada przyklep jak coś zobaczysz. Bajerowanie i kręcenie ołówkiem to niewiele.

Pozostałe