Sesja absolutoryjna

  • 15.06.2018, 18:54
Sesja absolutoryjna
Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Andrzejowi Grzmielewiczowi

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waldi
Waldi 31.07.2018, 15:27
To przed tą sesją Przewodniczący Peremicki powinien zapoznać radnych z dokumentem świadczącym o złamaniu przez burmistrza Grzmielewicza dyscypliny finansów publicznych, a także o prawomocnym wyroku.
Fan Fan
Fan Fan 7.07.2018, 16:17
I tak Andrzej wygra, złąmane złamasy :)
mkol
mkol 21.06.2018, 16:34
Bogatynia jakiej nie znacie 2
19 czerwca o 00:54 ·

TO MY PŁACIMY ZA TO SZALEŃSTWO!
Cena wody prawie 40 procent w górę!

Cena wody w Bogatyni już jest bardzo wysoka, a tymczasem, w cieniu Karbonaliów, rada miejska z burmistrzem podnieśli ceny wody o prawie 40 procent do kosmicznej kwoty 24 zł za metr sześcienny. Jak zwykle, burmistrz będzie próbował nas oszukać, bo będzie dopłacał do wodociągów, by cena na rachunkach nie wzrosła, a przynajmniej nie aż tyle. Jednak i tak to my zapłacimy za podwyżkę, bo do wodociągów trzeba będzie dopłacać rocznie SIEDEM MILIONÓW! Dla większości samorządów to kwota niewyobrażalna. Co więcej, nie da się utrzymać takiej dopłaty, więc do wyborów Grzmielewicz będzie krzyczał, że nie pozwoli na podwyżka, a po wyborach dowali nam taki wzrost cen, że klękajcie narody. Przypomnijmy, że już obecnie gmina jest skrajnie zadłużona i na nic nie ma pieniędzy oprócz igrzysk i wynagrodzeń kierownictwa.
Ta spółka pod rządami panów Dariusza i Janusza znalazła się w sytuacji tragicznej. Niezapłacone zobowiązania, długi i niekończące się dopłaty z gminy. Jednak nie przeszkadza to, by zarząd zarabiał ponad pół miliona rocznie, a i tak prywatne zobowiązania dyrektora płacą wodociągi, co ujawniliśmy na naszej stronie. Wszyscy zapłacimy za skrajną niekompetencję i szaleństwo Grzmielewicza i zarządu wodociągów. Ale możemy być spokojni, panowie mają świetne samopoczucie, bo ich kieszenie są wypchane.
Jurand ze S.
Jurand ze S. 20.06.2018, 16:59
Niedawno przewaliła się dyskusja o nadmiernej śmiertelności, smogu i innych straszliwych czynach. Wiśniewski powołał sztab kryzysowy. Media szalały. PGE to zabójca wyrokowano.
A teraz do rzeczy.
Pomiędzy Działoszynem a Wolanowem był las. Czy ktoś wyjaśni przyczynę tej szaleńczej gospodarki rabunkowej. Czy Pan radny Wiśniewski wybierze się tam zatroskany o zdrowie mieszkańców zobaczyć tą hekatombę drzew. Czy niedawni goście,, Ekocoś tam " zabiorą głos w tej sprawie. Czy Pan mający w nazwisku,, dobro" uda się na spacer niedaleko od siebie i obejrzy szaleńcze jazdy potężnych ciągników załadowanych lasem. Jesteśmy ubodzy w lasy. Te które są to wielkie śmieciowiska. Ten pod Wolanowem spełniał rolę lasu. Został przez pazernych (....... wstaw co uważasz) wyrżniety, wyrabany zamordowany. Polecam miłośnikom turystyki. A jest was wiele ekip udać się tam, a nie tylko kapliczki, i niemieckie zabytki. Zróbcie zdjęcia i syccie się rozległym horyzontem, gdzie jeszcze wczoraj był las.
Kornik
Kornik 23.06.2018, 22:25
Idź zobaczyć las
Bo drzewa tak szybko wywożą
Absolwent z lat 70-73
Absolwent z lat 70-73 22.06.2018, 09:11
Jeśli by tam było drzewo pod którym s...ł Prebisch lub król Johan to pielgrzymki wszelakich stowarzyszeń co tydzień.
A tak las nasadzany przez komuchów wyciąć w pień. Absolwenci,, Górnika" tego starego conajmniej przez tydzień brodzili w błocie i nasadzali obecne lasy. Wyciąć w piz.... u. Robić miejsce dla wiatraków.
Totenkopf
Totenkopf 18.06.2018, 17:52
Samorząd Bogatyński sięga dna za sprawą człowieka, który skupił w swoich łapach władzę absolutną, to już dyktatura, czy inaczej zorganizowana grupa o charakterze przestępczym. Nikt i nic nie jest w stanie przeciwstawić się tym ubeckim praktykom. Niestety, skupieni wokół władcy absolutnego czerpią od niego wiedzę i pomysły jak przechytrzyć szarą bogatyńską masę po raz kolejny. Wszyscy, bez wyjątku,którzy wiernie mu służą czy to ze strachu czy korzyści materialnych ponoszą taką samą odpowiedzialność przed społecznością Bogatyni. Upadek demokracji zaczyna się od samorządu, rak nepotyzmu i korupcji toczy ten chory organizm. I nikt tego nie zauważa, bo każdy patrzy nie dalej jak czubek własnego nosa. Oto wzorcowy i pożądany model społeczeństwa lokalnego. Lokalny Fuhrer ma się dobrze i nie odda tak łatwo władzy jakby się niektórym cwaniakom wydawało.
Klarysa
Klarysa 18.06.2018, 12:38
Szkoda, że na żadne z pytań Burmistrz nie odpowiedział, natomiast starał się tym razem być poprawny (nie tak jak na ubiegłej sesji), chociaż co i rusz padały z jego ust uszczypliwości, i aż się dusił aby dowalić Bojakowskiej. Zresztą pani Dorota pytała o to, o czym rozmawia ulica bogatyńska. Czy tak trudno, aby samorząd był przejrzysty i klarowny, nie byłoby domysłów, pytań, memów ...
uuuuuu
uuuuuu 15.06.2018, 20:28
Żenada,bezczelność i buta! I co nam zrobicie? Zobaczymy przy urnach !Mam taką nadzieje...małą, ale zawsze...

Pozostałe