Pod Lupą - Elżbieta Lech-Gotthardt STOWARZYSZENIE DOM KOŁODZIEJA

  • 23.05.2018, 13:38 (aktualizacja 23.05.2018, 14:29)
Pod Lupą - Elżbieta Lech-Gotthardt STOWARZYSZENIE DOM KOŁODZIEJA
Pod Lupą - Elżbieta Lech-Gotthardt STOWARZYSZENIE DOM KOŁODZIEJA

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fakty
fakty 24.06.2018, 09:13
1.Po uchwaleniu europejskiej dyrektywy w sprawie zaostrzenia przepisów o broni palnej w Europie dla praworządnych posiadaczy pod pozorem zwalczania terroryzm, poprzedni rząd Republiki Czeskiej przygotował poprawkę do ustawy konstytucyjnej o bezpieczeństwie Republiki Czeskiej, która gwarantować miała prawo do posiadania i noszenia broni w celu obrony własnej i obrony Czech. Ustawa została przyjęta przez niższą izbę czeskiego parlamentu. Ustawa nie była głosowana przez Senat Republiki Czeskiej.
A w kalifacie....
2.Od tego tygodnia w każdy weekend w nocy na siedmiu berlińskich dworcach komunikacji miejskiej, oraz we wszystkich pociągach przejeżdżających przez te stacje, obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania jakiejkolwiek broni. Jak poinformowała Policja Federalna (Bundespolizei) akcja jest wynikiem znacznego wzrostu przestępczości w tych miejscach.

Obecne przepisy zabraniają już posiadania ostrej broni palnej, noży o długim ostrzu i innej groźnej broni, ale berlińska nowelizacja przepisów zakazuje posiadania wszelkich noży, w tym także noży składanych, młotków, pałek, broni gazowej, a nawet gazów łzawiących. Policja wytypowała siedem dworców, gdzie w ostatnich miesiącach najczęściej dochodziło do napadów z użyciem noża, lub innych niebezpiecznych przedmiotów.
Zdziwion
Zdziwion 23.06.2018, 22:32
Dwa miliony ma kosztować odbudowa domów z gliny i słomy. Wg. ks. Koguta piszącego o dawnej Bogatyni jest wzmianka że jeden z tych,, domów " mieścił,, burdel" dla żołnierzy. Oczywiście Kaiser - Soldaten.
Czy nie ma naprawdę w tym mieście ważniejszych dla mieszkańców wydatków niźli odbudowa dawnego burdelu.
Anty' k
Anty' k 23.05.2018, 17:45
za Nysy, którzy zamknęli podobną do bogatyńskiej kopalnię, przekształcenie terenu z przemysłowego na turystyczny się udało. (…) Bazą turystyczną dla całej okolicy stały się właśnie domy przysłupowe, w których funkcjonują pensjonaty, schroniska, restauracje. Co się stanie z Bogatynią za 35 lat, kiedy nie będzie kopalni i..
Powyżej to p. G słowa. Rzeczywistość ma się odwrotnie do wielkości opowieści jak to w Niemczech. Proszę odwiedzić np. HISCHFELDE. Wspaniałości w opłakanym stanie a te co niby hotel czy restauracja zamknięte na,, 4 _ry spusty". W Grosschoenau tak samo. Powszechne u mieszkańców jest określenie przedmiotu pani marzeń jako przekleństwo posiadania spuścizny po przodkach.
W okolicy Oybin na palcach jednej ręki policzyć te co żyją. Minęły czasy obsypywania,, kasą ". Uważam, że jak się porywać na zabawę w miłość do składu desek przełożonych sieczką z giną to za swoją kasę.

Pozostałe