19 pijanych kierowców i 29 kolizji drogowych – podsumowanie majowego weekendu

  • 7.05.2018, 14:36
19 pijanych kierowców i 29 kolizji drogowych – podsumowanie majowego weekendu
Zakończył się długi majowy weekend. Był to czas wzmożonej pracy zgorzeleckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Od 27 kwietnia do 6 maja funkcjonariusze przeprowadzili 366 interwencji, zarówno domowych jak i w miejscu publicznym. Również policjanci z ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Niestety pomimo licznych apeli o trzeźwą jazdę, funkcjonariusze zatrzymali, aż 19 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku 27 kwietnia do 6 maja br., na drogach powiatu zgorzeleckiego doszło do 29 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie został ranny. Podczas majowego weekendu zgorzeleccy policjanci prowadząc działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 19 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu,  zatrzymali 4 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, 2 kierujących, którzy mieli cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące, oraz zatrzymali 14 poszukiwanych. Funkcjonariusze z powiatu zgorzeleckiego przeprowadzili łącznie 366 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscu publicznym.

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe