Sprawcy licznych włamań zatrzymani

  • 29.03.2018, 08:26
Sprawcy licznych włamań zatrzymani
Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania do garaży, piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym łącznie 12 takich czynów. Część skradzionego mienia została odzyskana i wróci do właścicieli. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku uzyskanych informacji ustalili, a następnie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 30 do 33 lat podejrzanych o szereg włamań do garaży, piwnic i domu jednorodzinnego. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, m.in. elektronarzędzia, drukarkę, kino domowe, deskę snowboardową. Trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych  przywłaszczonych przedmiotów.

Jak ustalono do zdarzeń doszło w marcu br. na terenie Zgorzelca i Zawidowa. Sprawcy w różnych konfiguracjach włamywali się do garaży i piwnic. Na swoim koncie maja również włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież roweru z klatki schodowej. Łupem sprawców padały elektronarzędzia, koła i felgi samochodowe, narty, deska snowboardowa, narzędzia ogrodnicze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Łącznie policjanci udowodnili mężczyznom 12 włamań.

Teraz za  kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

podkom. Agnieszka Goguł

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe