Taśma do pakowania - rodzaje i zastosowanie

  • 01.02.2018, 11:44
Taśma do pakowania - rodzaje i zastosowanie
Taśmy znajdują swoje zastosowanie w każdej firmie. Bez względu na to czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy jesteś właścicielem komercyjnego przedsiębiorstwa, musisz z nich korzystać. Poznaj już dzisiaj rodzaje taśm i dowiedz się w jaki mogą upłynnić funkcjonowanie firmy.

Ciche taśmy samoprzylepne

Jeżeli prowadzisz działalność wysyłką lub po prostu w Twojej firmie dużo taśmy używanej jest w biurze wybierz jej wersję cichą. Wyjątkowo przyjazna dla pracownika, gdyż nie wydaje swojego charakterystycznego dźwięku. Jest to niezwykle istotne, kiedy taśmę używają pracownicy biurowi. Nadmierny, nagły hałas nie sprzyja dobrym warunkom pracy, co wpływa negatywnie na atmosferę panującą w biurze. Jeżeli, więc masz możliwość zmniejszenia negatywnych skutków korzystania z taśmy skorzystaj z niej. Ciche taśmy mają również inne zalety. Przede wszystkim są niezwykle wytrzymałe na działanie UV oraz na starzenie się produktu. Szczególnie polecana jest do kartonów o wadze do 25 kg. Taśma przystosowana jest także do długiego przechowywania w magazynie – może w nim przebywać nawet 1 rok. Po użyciu taśma staje się odporna na niskie temperatury, dzięki czemu może być stosowana do magazynowania towarów w chłodniach lub przy eksporcie do ciepłych krajów.

 

Taśmy ostrzegawcze do zadań specjalnych

Wysyłając towar, który może ulec uszkodzeniu podczas transportu, musisz go przede wszystkim dobrze oznakować. Najprostszym sposobem jest zastosowanie taśm ostrzegawczych. Szerokie, wyposażone z nadruki oraz symbole ostrzegawcze, sprawią, że przesyłka będzie widoczna. Jest to szczególnie istotne na etapach sortowania i transportu. Kiedy paczka zostaje odebrana przez kuriera i trafia do sortowni rozpoczyna się jej właściwa droga do nadawcy. Zabezpieczenie przesyłki w postaci informacji na blankiecie będzie zdecydowanie niewystarczające. Kiedy paczka trafi na sortownie, będzie jedną z miliona innych, dlatego musi być widoczna a to zapewni zastosowanie taśmy ostrzegawczej.

 

Taśmy zbrojone do dużych ładunków

Zabezpieczenie towaru o dużych gabarytach wymaga zastosowania wyjątkowo mocnych taśmy. Bez względu na to czy zabezpieczasz ciężkie kartony, palety czy przesyłki wielkogabarytowe musisz postawić na jakość. Taśma zbrojona wzmocniona włóknem szklanym spełni nawet największe oczekiwania. Dodatkowo jest ona wyjątkowo odporna na wilgoć, promienie UV oraz posiada bardzo wysoką kleistość.

 

Szukasz więcej informacji - https://pakownia24.pl/ - Kontakt z firmą powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kolorowe taśmy – najlepszy sposób na oznakowania paczek

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie kolorowych taśmy do oznakowania kartonu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie produktów w jednym odcieniu. Takie rozwiązanie pozwala na skatalogowanie paczek samym kolorem np. czerwona taśma to przesyłki wymagające natychmiastowej wysyłki, żółta to archiwalne dokumenty księgowe itd. Nowoczesnym rozwiązaniem jest stosowanie taśm z własnym nadrukiem, gdzie projekt tworzony jest indywidualnie dla potrzeb firmy a identyfikacja paczek staje się jeszcze prostsza.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe