Kwas hialuronowy – naturalny sposób na zmarszczki

  • 16.01.2018, 08:20 (aktualizacja 16.01.2018, 08:28)
  • Grupa Tipmedia
Kwas hialuronowy – naturalny sposób na zmarszczki
Ze zmarszczkami możemy walczyć na wiele sposobów – jednym z ostatnich hitów jest kwas hialuronowy. Czym dokładnie jest ten związek i w jaki sposób możemy razem z nim usunąć niechciane zmarszczki?

Zmarszczki pojawiają się na skórze wskutek procesów starzenia. Opalanie się, stres, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, brak właściwej pielęgnacji – to też powoduje, że zmarszczki mogą być widoczne na skórze jeszcze szybciej.

W sklepach możemy znaleźć obecnie szeroką paletę różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Wiele z nich zawiera przebadane i sprawdzone składniki wspierające niwelowanie zmarszczek, na przykład koenzym Q10, witaminę E. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie dać spektakularnego efektu w krótkim czasie – mogą wprawdzie spłycić zmarszczki i poprawić jędrność skóry, jednak rezultat najczęściej nie jest idealny.

Najlepszym wyborem będą wtedy zabiegi medycyny estetycznej – wśród nich znajduje się zabieg bazujący na preparatach z kwasem hialuronowym, który stanowi naturalny budulec skóry.

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy to organiczny związek, który występuje we wszystkich organizmach żywych – od bakterii aż do ssaków. To biopolimer, który w dużych ilościach znajduje się w skórze właściwej. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem – właśnie dlatego jest ona jędrna i nie ma zmarszczek. Jednak z czasem ilość związku maleje, dlatego skóra staje się bardziej narażona na przesuszenie oraz utratę jędrności.

W związku z tym kwas hialuronowy znalazł również zastosowanie w kosmetyce, a także w medycynie estetycznej. W sprzedaży znajdziemy sam kwas hialuronowy w formie żelu, który może być dodawany do innych kosmetyków, a także możemy zakupić kosmetyki posiadające ten związek już w składzie. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku efekt osiągamy jedynie powierzchownie – skóra jest bardziej nawilżona, gładsza, ale usunięcie zmarszczek w ten sposób nie jest możliwe w pełni.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Znacznie lepsze efekty z użyciem kwasu hialuronowego jesteśmy w stanie osiągnąć wtedy, gdy będzie on wprowadzony bezpośrednio do skóry. Wtedy potrafi on nie tylko poprawić jej poziom nawilżenia, ale również zniwelować zmarszczki. Ze względu na swoje działanie kwas hialuronowy jest w stanie wypełnić zmarszczki od środka.

Kwas hialuronowy działa na różne typy zmarszczek, jednak nie radzi sobie tak dobrze ze zmarszczkami mimicznymi – w tym przypadku lepszym wyborem jest toksyna botulinowa, czyli botox.

Odpowiedni preparat z użyciem kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany bezpośrednio w skórę – w miejsce, gdzie znajdują się zmarszczki. Skóra może być też znieczulona z użyciem specjalnej maści albo znieczulenia miejscowego. Po zabiegu mogą pojawić się obrzęki i krwiaki, które znikają najczęściej po paru dniach. Efekt widoczny jest niemalże od razu – skóra wygląda gładziej, bardziej promiennie, nie ma widocznych zmarszczek.

Bezpieczne i naturalne usuwanie zmarszczek

Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest jego naturalność – dzięki temu jest on biozgodny i ryzyko efektów ubocznych jest znacząco niższe niż w przypadku innych preparatów stosowanych w celu usuwania zmarszczek.

Efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej od 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po tym czasie można go ponowić.

Jeśli także interesuje cię zabieg wypełniania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego, możesz skorzystać z niego w Centrum Medycznym Plus Med: https://plusmed.info.pl/kwas-hialuronowy/.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe