Czekając na „Czystkę”

  • 24.11.2017, 12:27 (aktualizacja 24.11.2017, 12:37)
  • red
Czekając na „Czystkę”
Jedyny niezależny teatr polityczny w Polsce możemy zobaczyć we Wrocławiu. Trwają przygotowania do spektaklu pt. „Czystka” na podstawie tekstu Przemysława Wojcieszka. To ostry komentarz na obecną sytuację w Polsce a jednocześnie przestroga, przed tym co może się wkrótce stać.

akiego teatru nie ma nigdzie indziej. Bezkompromisowy scenariusz i ważny przekaż. Sztuka, która nie pozwoli widzowi pozostać obojętnemu. To spektakl niezależny i realizowany w podziemiu – dosłownie i w przenośni. Niezależna produkcja której żadna rządowa instytucja nie zdecydowała się wesprzeć. Tak prawdziwa i tak bolesna. „Czystka” to opowieść o zeszłorocznym puczu wojskowym w Turcji oraz o ludziach poddanych represjom, Opowieść o mechanizmach państwa autorytarnego niepokojąco podobnego do dzisiejszej Polski.

W sztuce zobaczymy m.in. Pawła Palcata doskonałego aktora z legnickiego teatru, laureata wielu prestiżowych nagród oraz studentów wrocławskiej szkoły teatralnej. Projekt może być realizowany jedynie dzięki wsparciu widzów. Jeszcze można dołożyć się do tej produkcji. Każda złotówka ma znaczenie. Bo czyż nie jest tak, że cenzura, naciąganie rzeczywistości, medialne i polityczne przepychanki to ostatnio Polska codzienność? Warto pamiętać, że kultura niezależna nie jest na usługach żadnej partii. Jest prawdziwa i pokazuje rzeczywistość taką jaka jest. „Czystkę” będzie można zobaczyć na podziemnej scenie Teatru Capitol we Wrocławiu na początku grudnia. W telewizji takich produkcji nie zobaczycie. Wycieczka do Wrocławia na „Czystkę” na długo zostanie wam w pamięci. „Po każdym z pokazów zapraszamy na spotkanie z twórcami, na rozmowę o spektaklu, o Turcji i o dzisiejszej Polsce: chcielibyśmy, aby takie spotkania stały się dobrą tradycją naszego teatru.” - mówi autor tekstu Przemysław Wojcieszek.

 

Szczegóły tutaj

https://polakpotrafi.pl/projekt/czystka-spektakl-teatralny

 

 

Realizatorzy: 

 Tekst: Przemysław Wojcieszek

Reżyseria: Paweł Palcat

Scenografia: Agata Andrusyszyn

Muzyka: Filip Zawada

 

Obsada:

 Paweł Palcat, Michał Surówka, Adrianna Jendroszek, Sylwester Dąbrowski.

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe