Pogranicze i strażacy

  • 24.08.2017, 10:11
  • red
Pogranicze i strażacy
Dwa dni będą trwały ćwiczenia pożarnicze na naszym terenie. Do powiatu przyjedzie ponad 300 strażaków z czterech województw. Po niedzieli odbędą się Krajowe Ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Teren ćwiczeń obejmować będzie gminy Zgorzelec, Bogatynia i Sulików.

Przygotowania rozpoczną się już w niedzielę, w planie są działania specjalistycznych grup ratownictwa chemicznego, wodnego, wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego, w tym działania związane z ewakuacją ludzi.
W związku z powyższym planowany jest wzmożony ruch pojazdów pożarniczych w miejscowościach Łagów, Niedów, Ręczyn, Radomierzyce, Bogatynia-Trzciniec. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu bryg. Wiesław Wypych apeluje: „Z uwagi na gabarytowe wymiary pojazdów pożarniczych poruszających się w kolumnach, prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości o ograniczenie poruszania się samochodami osobowymi w dniach od 29.08.2017r od godz. 6.00 do dnia 30.08.2017r. do godz. 18.00. Prosimy również o dostosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem drogowym.”

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe