Raport - za dużo pyłu

  • 21.10.2016, 15:33
Raport - za dużo pyłu
W Bogatyni a zwłaszcza w Zatoniu zanieczyszczenie powietrza jest ogromne. Ekolodzy bija na alarm – coś trzeba z tym zrobić.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek
Darek 26.10.2016, 12:18
Proszę nie wypisywać głupot o uchodźcach, tylko skupić się na problemie, a on jest. Mam nadzieję, że władze miasta postarają się aby również w samym centrum została zlokalizowana stacja pomiarowa aby ocenić wpływ zanieczyszczeń na mieszkańców całego miasta. Aby przestać wypowiadać oceny nie mające pokrycia w rzeczywistość polecam przeczytanie 3 stron raportu o stanie jakości powietrza. Strony 28-30. Tam wyraźnie widać co jest przyczyna tego stanu rzeczy. http://www.wroclaw.pios.gov.pl…
Malika
Malika 25.10.2016, 21:03
Gosia brawo, te dupki z Bogatyni nich zamieszkają, Przydało by się wysiedlić całe osiedle. Uchodźcy dostają super mieszkanka, a Zatonie nich zdycha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dariusz
Dariusz 24.10.2016, 22:42
Elektrownia i Kopalnia nasi chlebodawcy,dający nam możliwośc zarobkowania,najwięksi podatnicy dla Bogatyni, traktują mieszkańców iście po amerykańsku-możemy Was obsypywać szlamem i popiołem,bo my Wasi dobroczyńcy.I ,bez przesady to wszystko prawda,ale jest małe ale.Widzieliście i bezustannie widzicie morze kolejnych klepsydr rozwieszanych na słupach ogłoszeniowych.Zwrócić należy uwagę na wiek zmarłych,często w okolicach 50 lat.Na ponad 230 -240 urodzeń,odnotowujemy rocznie ponad 320 zgonów.Mimo starań PGE minimalizujących degradacje środowiska,ludzie umierają.I jak w amerykańskim thirllerze,mieszkańcy boją się na ten temat wypowiadać.Przy okazji tzw.osuwiska,władze PGE zabroniły swobody wypowiedzi.Metale ciężkie, po spopieleniu węgla,są obecne nie tylko na hałdach,spływają i wnikają w grunt.Póżniej szerokim pasmem-w różny sposób-trafia do nas :kadm , ołów ,czy nawet rtęć.Smiertelność na nowotwory złośliwe jest na wysokim poziomie..Oczywiście trudno jest wykazać bezpośredni związek z zatruciem środowiska,ale powoli w świadomości bogatynian pojawia się refleksja,dlaczego bezkarnie można Nas zatruwać.Radny Wiśniewski (na wyjazdowej sesji w Elektrowni) poruszał ten temat,apelował do władz PGE o partycypacje w ochronie zdrowia bogatynian, o wspólfinansowanie leczenia chorych onkologicznie,niestety jego głós został zbagatelizowany.Ala
Ala 24.10.2016, 19:59
Przyjdź k...a i zobacz czy palą w Zatoniu, a później pisz !
Gosia
Gosia 24.10.2016, 19:56
Durnie to chodzicie i pomieszkajcie sobie w Zatoniu !!!!!!!!!!!
RNJ
RNJ 24.10.2016, 07:53
Niska emisja? - Bardzo chętnie skorzystam z usług tych złodziejskich sieci ciepłowniczych PEC. Pomijając fakt, że ta spółka nie ma prawa bytu, gdyż jest tylko od brania haraczu za ciepło wytworzone w elektrowni (które i tak jest tylko "odpadem"), niestety nie ma opcji na podłączenie mojej nieruchomości - inwestycja nieopłacalna. No to - niska emisja!
Redakcja
Redakcja 23.10.2016, 19:43
Piotr Kawecki jako jedyny w "dyskusji" miał odwagę napisać swoje nazwisko, łatwo jest hejtowac pod pseudonimem, prawda? Cieszymy się, że materiał prowokuje do aktywności na naszej stronie.
Tłuste ciastko
Tłuste ciastko 23.10.2016, 18:38
Bogatyńska Elżbieta Jaworowicz ruszyła do akcji,skąd się wzięła taka nienawiść do Elektrowni i Kopalni, Eko Mazowsze,egzekwowanie i egzekucja,wyrok,czy opinia,gdzie druga strona,wymuszanie zapłaty czy dbałość o powietrze,Panie Kawecki cyrk tworzycie od dwóch blat i skutecznie bierze PAN w tym udział,od Pana Kubicy nic nie wymagał,bo co można prócz ucieczki z kadru kamery z pełnymi ustami,zresztą wziął PAN w tym udział.PAN Kawecki cytuje wikipedię i oznajmia publicznie znaczenie niskiej emisji,gdzie materiał poświęcony jest napastliwej agresywnej narracji wobec oddz.PGE. Panowie proponuje zrobić grilla na odpadach po Rewicie,to będzie bardziej wiarygodne niż brud na mebelkach ogrodowych. I tam pokazcie najpierw film jak odwiedzaliscie z ochota ta firmę i tam dyskutujcie z organizacjami ekologicznymi. Pierw trzeba zrozumieć działanie tych organizacji,potem dyskutować. Lepiej być tym co dyma,a nie wydymanym.
Krasulak
Krasulak 23.10.2016, 21:33
Zapłacili to ruszyła
Jankowski
Jankowski 23.10.2016, 20:14
Tok rozumowania jak najbardziej właściwy. Co się dzieje wokół Obecnego kombinatu PGE dawniej El.Turów i Kopalnia Turów jako samodzielne podmioty Trochę historii.
Rząd Mazowieckiego.Bezprzykladny atak na elektrownię i kopalnie jako niosące śmierć i zniszczenie w okolicy bliższej i dalszej.Pamiętnego programy w TV Wrocław o rozerwnej jezdni i pekajacych domach na rynku w Zittau. Tv bogatynia mogłaby pokusić się do archiwum TV WROCŁAW o tamte zapisy audycji. Dzięki zdecydowanej postawie załogi ora ówczesnej dyrekcji z naczelnym po. J.Łaskawcem dokonano głębokiej modernizacji elektrowni. Kopalnia te stanęła na wysokości i wyeliminowała uciążliwości dla mieszkańców. Uratowany cały region.Jak ktoś napisał gdyby nie ta walka o region byśmy kozy z... Jesteś mieszkańcem regionu i pamiętam protesty w Zittau czy w Libercu .
Nie można zapomnieć o tzw kwaśnych deszczach co miały zamordować Karkonosze. Po latach uczciwie naukowcy stwierdzili. Nasadzenia świerkiem nie z tego regionu poskutkowały masowym wymieraniem po osiegnieciu 70 czy 80 lat.Inne drzewa miały się i majaądobrze. Medialnie było straszne skutki ElTurow w Karkonoszach.Minęły lata
Powstały szklarnie. Larum ogromny się podniósł .Za widno w Zittau i w Libercu.Koguty przestały piać. 2mln dolarów na zasłonki poszło. Wody w kranach nie mamy.Na miejscu kopalni położył bym rurociąg i podlaczajcie się i picie na zdrowie mieszkańcy Uchelnej. Bo kopalnia piasku pod waszymi domami to fatamorgana.Teraz dymy z komina .Ponad 500 mln złotych poszło na usprawnienie filtrów w Elektrowni..
Wracam do Bogatyni. Od święta sprzątane są ulice w mieście. O drogach poza nie wspominam. Na wioskach zamiatarki to wydarzenie jako kiełbasa wyborcza. (Sieniawka).
Palenie wszelakimi odpadami w piecach. Nie dotyczy to tyko tych mniej uposażonych ale tych.przy kasie przed.wszystkim. Kontrola jest bardo prosta próbka z komina co 6-mcy przez odpowiednie służby. Po 2 3 latach problem by nie istniał. W ramach rzeczywistej współpracy z sąsiadam,,i my od was gaz, a dla was ciepło"
Ale po co wysilać się, jak można na ławce w Kopaczówie zagryzać kiełbasą i popić piwem.A od święta podeptac łąki na trzech stykach. Taka to jest współpraca transgranicznej w regionie gdzie napuszcza się społeczeństwa jedne na drugie.
Podpisuję się nazwiskiem panie radny Kawecki.Wiktor
Wiktor 23.10.2016, 13:45
No dobra to odrobina faktów... Niestety ale ten armagedon gotuje nam Grzmielewicz i jego otoczenie. Niestety brak nadoru, totalna indolencja w zakresie egzekwowania obowiązków wobec emitentów, skutkuje tym, że oba zakłady za nic mają nasze zdrowie i życie nas i naszych bliskich. Nie dziwi to wszystko biorąc pod uwage jaki cel Grzmielewiczowi Zawadzie, Matelskiemu i innym przyświeca... podtrzymywanie lokalnego układziki dojenie lokalnej kasy stołki w nowych rozdaniach dla wosich a pozostały motłoszek dostanie pierożka na lokalnej imprezce na którą sam się złoży bo czym jest kasa z lokalnej gminnej sakwy, to nasze wasze podatki PIT CIT, pod. od nieruchomości. Ale jak się już najecie i napijecie to pochalicie Pana.
Czas kończyć z tą hipokryzja i gonić od żłoba.
Czas by w końcu lokalny samorząd upomniał się o swoje od tych dwóch nawiększych trucicieli by zapłacić za dziesiątki lat trucia nas i nanszych dzieci.
Mam nadzieję ze podjęta niedawno inicjatywa jednego ze stwoarzyszeń temu posłuży. Obnaży patologię w samorządzie, pokaże to co wiadome jest na ulicy od dawna, a co dotyczy afer śmieciowych i innych patologii związanych z rządami Grzmielewicza. A z dtugiej strony przywróci właściwe relacje społecznośći i zakładów w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.
Bardzo kibicuję osobom firmującym lokalną inicjatywę
mieszkaniec
mieszkaniec 23.10.2016, 13:42
Niech się Pan nie irytuje Panie Piotrze. Pełni Pan funkcję publiczną więc oczekiwania społeczne od pana osoby są większe jak od przeciętnego mieszkańca.
brud
brud 23.10.2016, 12:41
A co dalej z Revitą,radni nie widza problemu.To dopiero jest bomba dla Bogatyni tam powinna stac kamera.Ale spoko drzewka sie posadzi na tej górze smieci i bedzie po sprawie.
P.Kawecki
P.Kawecki 23.10.2016, 11:59
To spotkanie było skierowane do wszystkich mieszkańców gminy i jego głównym celem było uświadomienie mieszkańcom jakie zagrożenie niesie ze sobą tzw. niska emisja tutaj pozwolę sobie zacytować określenie tego pojęcia w wikipedii Niska emisja – emisja produktów spalania paliw stałych, ciekłych i gazowych do atmosfery ze źródeł emisji (emiterów) znajdujących się na wysokości nie większej niż 40 m. Wyróżnia się emisję komunikacyjną, emisję wynikającą z produkcji ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz emisję przemysłową. Do produktów spalania wpływających na występowanie niskiej emisji zaliczyć można gazy: dwutlenek węgla CO2, tlenek węgla CO, dwutlenek siarki SO2, tlenki azotu NOX, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, np. benzo(a)piren oraz dioksyny, a także metale ciężkie (ołów, arsen, nikiel, kadm) i pyły zawieszone PM10, PM2,5.idalej ,, Niska emisja – emisja komunikacyjna, emisja pyłów i szkodliwych gazów pochodząca z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób, najczęściej węglem tanim, a więc o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych.Badania jakimi dysponował prelegent pochodziły z mobilnych stacji badających skażenie powietrza a nie z własnej stacji pomiarowej elektrowni Turów nie padły też ani razu słowa o likwidacji kopalni bądź elektrowni.Była mowa o spalaniu śmieci i odpadów w kotłowniach domowych o wydajności i mniejszej emisji spalin przez zastosowanie nowoczesnych pieców itp ,ale przede wszystkim chodziło o uświadomienie społeczne jakie zagrożenia dla zdrowia niesie ze sobą skażone metalami ciężkimi powietrze i co możemy zrobić,aby poprawić jego jakość.Prawda jest taka,że na spotkanie przyszło 14 osób.Staram się unikać polemiki na forach internetowych,ale akurat w tym wypadku część z nich uważam za skromnie mówiąc pozbawione sensu i tendencyjne w stosunku do mojej skromnej osoby.Co się tyczy poczęstunku to był przygotowany dla wszystkich gości i ci co byli z niego korzystali więc nie rozumiem dlaczego kawałek ciasta i kawa ma mi stać do dzisiaj ością w gardle.Pozdrawiam Ekologa i innych forumowiczów nie mających odwagi podpisać się własnym nazwiskiem
Ekolog
Ekolog 23.10.2016, 11:54
O matko! Tyle mieli do powiedzenia radni do kamery po skonsumowaniu smacznej przekąski. Im bieda krzywdy nie zrobi. We łbie pusto ale d..a pełna. Skończyły się dożynki, a tuż, tuż wigilia i znów korytko. Dacie rady nicponie.
Dr Cichot
Dr Cichot 23.10.2016, 10:58
Towarzystwa budzą się z letargu umysłowego. Są mieszkańcy w naszym mieście pragnący nowoczesnej gminy.Zagluszani przez wsżelakiej maści miłośników staroci. A to ratujmy domy ze słomy i gliny.Przywracania duchów przeszłości z przed stu lat.Odkrywcy Guślarz niedługo wezmą się za łby kto był pierwszy.
Miasto pożera łąki i pola ,przestrzeń do niedawna publiczną.Spacer po tych osiedlach mówi bardo dużo. Wiaty wypełnione drewnem. Składy na węgiel. Nie widać zbytnio zbiorników z gazem.Ale piękne jest gardlować o ekologii wrzucając polano do kominka,.Panie to sama natura".Na worach z węglem absurd ,,Ekogroszek". Dopóty nie będzie przywrócenia do życia pustych przestrzeni w mieście ,to miasto pójdzie na pola . A tam nawrót mentalności chłopa malorolnego w trzecim pokoleniu.
Waldi
Waldi 23.10.2016, 10:37
W miejsce projektu uciepłownienia gminy i ograniczenia niskiej emisji do atmosfery szkolenia z poczęstunkiem. Palić, czy nie palić? O to jest pytanie. Apetyt radnym dopisuje więc wszystko jest ok. Nie ma rozwoju gminy bez rozwoju intelektualnego radnych. Nic mnie nie jest już w stanie zdziwić. Zmieniono złego Bernera na dobrego swojaka Adamskiego i dalej nic.
dr Zryty
dr Zryty 22.10.2016, 21:11
Jak zawsze się naw......ć to podstawa. Poziom intelektualny radnych wskazuje na ogromne deficyty w obrębie centralnego układu nerwowego.
Danka
Danka 22.10.2016, 20:49
Panowie radni podnieście sobie diety bo widać, że was głód zaatakował.
Bolek
Bolek 22.10.2016, 20:45
Wykład w BOK był bardzo ciekawy ale cóż, dla panów radnych z Bogatyni i pani radnej ze Zgorzelca najważniejsze było darmowe żarcie, które przez pół wykładu łapczywie jedli. Chyba jakby mogli to zamiast ciekawych informacji zabraliby jedzenie do domu. Żenada słoma z butów.
Kolega
Kolega 22.10.2016, 18:02
Ale głodomory!!!!!! szok!!!!!
koleżanka
koleżanka 22.10.2016, 15:49
Magda dałaś się wciągnąć w konflikt Grzmielewicz - Zawada, a to świadczy tylko o tobie. Słabe to jest.
Czego to ludzie dla kasy nie zrobią.

Pozostałe