O „Innej duszy” w Bogatyni

  • 09.09.2016, 13:58 (aktualizacja 09.09.2016, 14:24)
  • red
O „Innej duszy” w Bogatyni Aga Krysiuk
Łukasz Orbitowski – jeden z najpopularniejszych pisarzy w Polsce, laureat Paszportu Polityki za powieść „Inna dusza” spotka się z mieszkańcami Bogatyni i okolic.

O Łukaszu Orbitowskim zrobiło się głośno ponad rok temu, gdy ukazała się jego najnowsza powieść pt „Inna Dusza”. Książka pisana na zamówienie okazała się chyba najlepszą w dorobku autora. Właśnie „Inną duszę” docenili krytycy i jurorzy, także jurorzy Paszportu Polityki, bo powieść ten konkurs wygrała.

 

To powieść realistyczna o Polsce prowincjonalnej z czasów zmiany ustrojowej. Właśnie przydzielane są karty wstępu do lepszego lub gorszego życia: skazani na wykluczenie przeczuwają już, jaki los może ich czekać. (...) To najlepsza powieść Orbitowskiego i zarazem jedna z najciekawszych polskich książek sezonu.” - pisze krytyk Zdzisław Pietrasik

 

Orbitowski choć pochodzi z Krakowa jedną ze swoich bardzo dobrych powieści umiejscowił w Jaworze. „Szczęśliwa ziemia” - książka tajemnicza, nieoczywista a na okładce może przeczytać: „Spełnianie marzeń. Płatne przy odbiorze”.

Wcześniejszy dorobek pisarza to kilka powieści i opowiadań z gatunku fantastyki czy literatury grozy, m.in. „Święty Wrocław” , „Widma” czy „Horror show”. W tym roku pisarz został także nominowany do najważniejszej literackiej nagrody w Polsce – czyli nagrody Nike.

Łukasz Orbitowski znany jest także ze szklanego ekranu. W TVP Kultura prowadzi program autorski pt. „Dezerterzy” w którym gości ludzi kultury – muzyków, performerów czy malarzy.

O tym jak pisze się powieść obyczajową i dlaczego bycie pisarzem to ciekawy zawód opowie w Bogatyni 9. października o godz. 17.00 w klubie Hoker. Warto przyjść, nie będzie nudno!

 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe