Wernisaż polsko-niemieckiej wystawy prac plastycznych

start 23.10.2019 11:00
koniec 24.11.2019 18:00

Lokalizacja: Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu ul.Parkowa 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza, 23 października 2019 r. o godz. 11.00, na wernisaż wystawy przygotowanej w ramach projektu „Zgorzelec – Görlitz. Bezgranicznie”. Autorami eksponowanych prac, prezentujących architekturę obu stron Nysy Łużyckiej są Krystyna Adler i Horst Pinkau. Wystawę będzie można oglądać w galerii Miejskiego Domu Kultury od 23 października do 24 listopada 2019 r.

Krystyna Adler mieszka w Zgorzelcu. Ukończyła studia plastyczne we Wrocławiu i Legnicy oraz filologiczne we Wrocławiu. Jest wszechstronną artystką, tworzy akwarele, grafiki, obrazy olejne. Działa w Grupie Plastyków Zgorzeleckich >>euroart<<, uczestniczyła w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w Polsce i Niemczech. Wydała tomik wierszy, ilustrowany swoimi pracami pt. "Słowa i obrazy".

Horst Pinkau jest inżynierem po Politechnice w Dreźnie. Na Wydziale Architektury studiował rysunek. Jest wybitnym rysownikiem, który w swych pracach uwiecznia odchodzące do historii domy przysłupowe oraz różne obiekty architektoniczne Görlitz. Działa w Górnołużyckim Stowarzyszeniu Plastyków w Löbau, Saksońskim Stowarzyszeniu Architektury Ludowej e. V., przewodniczy Stowarzyszeniu Kultury i Sztuki w Wilthen. Jest autorem wielu publikacji związanych z architekturą.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.