Jakuby 2019 | Zgorzelec

start 23.08.2019 18:30
koniec 25.08.2019 23:00

Lokalizacja: Zgorzelec, Zgorzelec, Przedmieście Nyskie

W zeszłym roku Jakuby przyciągnęły na Facebooku zainteresowanie ponad 1600 osób ❗️❗️
2019 - pobijmy TO❗️ 

⚠️ Udostępnij link i oznacz osoby z którymi będziesz się bawić na #jakuby2019

WIELKIE ODLICZANIE
Jakuby 2019
⏰ 23-25 sierpnia 2019


Święto Starego Miasta - Jakuby to dzisiaj jedno z najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie. Organizujemy je na historycznym Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu, zawsze w ostatni weekend sierpnia.
Nasza impreza klimatem nawiązuje do czasu, kiedy na Przedmieściu Nyskim - najstarszej historycznie części naszego miasta, dziś pełniącej rolę zgorzeleckiej starówki, mieszkał i pracował najsławniejszy szewc- filozof Jakub Böhme. Jakuby to spotkanie z historią, ale też tańcem, muzyką, teatrem i rzemiosłem.
Jarmark staromiejski Jakuby odmienia urokliwe Przedmieście Nyskie, wypełniając ten niewielki fragment miasta muzyką, teatrem, tańcem i historią. Przy moście Staromiejskim, łączącym polski i niemiecki brzeg Nysy Łużyckiej, swoje wyroby prezentują rękodzielnicy, a na łączkach Bulwaru Greckiego, w cieniu drzew obozują bractwa rycerskie i grupy rekonstrukcji historycznych.

Ostatni weekend sierpnia to czas zabawy i świętowania także na niemieckim brzegu Nysy Łużyckiej, w siostrzanym Görlitz. Święto tamtejszej starówki - Altstadtfest zaliczane jest do najważniejszych i największych wydarzeń kulturalnych w Saksonii.

JAKUBY.EU ➡➡ www.jakuby.eu
25. Altstadtfest Görlitz Altstadtfest Görlitz ➡➡ http://www.altstadtfest-goerlitz.de/

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.