Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

start 15.04.2019 18:00
koniec 15.04.2019 20:00

Lokalizacja: Zgorzelec, w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

15 kwietnia o godz. 18.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego, czołowego polskiego skrzypka, wykładowcy wrocławskiej Akademii Muzycznej.

W koncercie wezmą udział także zgorzeleccy pedagodzy: skrzypaczka Anna Krupa i pianista Michał Błaszczyk. Zabrzmi m.in. Koncert podwójny Jana Sebastiana Bacha. Koncert odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Starostę Zgorzeleckiego i Wójta Gminy Zgorzelec.
W zgorzeleckiej Szkole Muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.
Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska.

Wstęp wolny!

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.