W cieniu murów wielkiego miasta

start 04.04.2019 16:30
koniec 04.04.2019 19:00

Lokalizacja: Zgorzelec

Mamy przyjemność zaprosić Was na popołudniową przechadzkę ulicami naszego miasta. Tym razem posłuchamy o życiu w cieniu murów dawnej metropolii. Każda z nich posiadała przedmieścia, gdzie życie wiedli drobni rzemieślnicy i kupcy. To na pozbawionych fortyfikacji obrzeżach dzieje znacznie silniej odbijały swe piętno i znacznie bardziej widoczne są wszystkie przemiany jakie dotyczyły miasta. Pomimo tego Przedmieście Nyskie i św. Mikołaja zachowały w znacznym stopniu swój historyczny charakter. Ich tajemnice odkryje przed nami nieoceniony pan Marek Bader.

Wycieczka jest kolejną z cyklu organizowanych przez Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu. Bilety w cenie 10 złotych zakupić można w muzeum do środy 3. kwietnia, po wstępnej telefonicznej rezerwacji miejsc. Wraz z biletem otrzymają Państwo informacje o miejscu zbiórki, gdzie należało będzie okazać bilet. Liczba miejsc ograniczona.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do ubezpieczenia się na czas trwania wycieczki we własnym zakresie (dotyczy kosztów leczenia poza RP i NNW)

data: 04.04.2019
godzina: 16:30
cena: 10 PLN
telefon: +48 75 648 24 25

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.