DP Triathlon Zgorzelec

start 15.07.2018 godz. 15:00
koniec 15.07.2018 godz. 15:01

Lokalizacja: Zgorzelec, Domańskiego Bolesława 7

DP Triathlon Zgorzelec to jedyna w Polsce, międzynarodowa, impreza triathlonowa ze startem w Niemczech i metą w Polsce.

Zawody rozgrywają się dystansie olimpijskim (1.5km pływania, 40km roweru, 10km biegu) oraz sprinterskim (750m pływania, 20km roweru, 5km biegu). Warto podkreślić, że nie ogranicza się to tylko do dystansu, a również do reszty regulaminu zawodów. To jedna z niewielu imprez w Polsce, w której na etapie kolarskim dozwolona jest jazda w grupie. Jednocześnie korzystanie z rowerów czasowych w tych zawodach jest zabronione.

Etap pływacki odbywa się w pięknym, bardzo czystym niemieckim jeziorze Berzdorfer See , tuż przy granicy z Polską, około 10 km od Zgorzelca. Ze strefy T1 przy jeziorze, zawodnicy na rowerach przekraczają granicę państw i zmierzają w kierunki strefy T2 położonej na stadionie miejskim w Miasto Zgorzelec. Wybiegając ze stadionu, zawodnicy mają do pokonania 2 lub 4 pętle po parku i ulicach Zgorzelca. Triathloniści kończą zawody wbiegając na stadion i finiszując na tartanowej bieżni lekkoatletycznej.

Słuchając głosu ludzi, w tym roku termin zawodów został przesunięty z połowy września na połowę lipca. Zapewni to dużo bardziej przewidywalne warunki pogodowe i datę w samym środku sezonu triathlonowego.

Dyskonty Paliwowe Triathlon Zgorzelec to również 6 z 8 rund Pucharu Sportów Wytrzymałościowych. Inne imprezy wchodzące w cykl PSW to między innymi: Triathlon Mietków, Triathlonowa Sztafeta Triathlonowa, a całość kończy się sportową konferencją oraz balem sportowców.
 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.