Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 marca 2026 22:37
Reklama

Nowe inwestycje w Bogatyni – co powstanie przy obwodnicy?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bogatyni radny Wiesław Trypuć poruszył temat zagospodarowania terenu przy obwodnicy, za stacją Horex. Zwrócił uwagę na przygotowywany plac i zapytał burmistrza o plany inwestycyjne dotyczące tego obszaru.
Nowe inwestycje w Bogatyni – co powstanie przy obwodnicy?

Burmistrz potwierdził, że teren ten został wcześniej wystawiony na sprzedaż przez gminę i nabyty przez prywatnego inwestora z Polski. Obecnie działka jest porządkowana oraz przygotowywana do realizacji inwestycji.

Z przekazanych informacji wynika, że na tym terenie planowana jest działalność produkcyjna – najprawdopodobniej związana z wytwarzaniem suplementów diety. Choć szczegóły przedsięwzięcia nie zostały jeszcze w pełni doprecyzowane, rozmowy z inwestorem wskazują właśnie na taki kierunek zagospodarowania.

To jednak nie jedyne nowe inwestycje w regionie. Władze miasta poinformowały również o planach budowy sklepu sieci Dino przy ul. Olgi Boznańskiej, w pobliżu domu weselnego Alf. Dodatkowo, podobna inwestycja ma powstać także w Sieniawce.

Jak podkreślono podczas sesji, trwają także uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu samochodowego na czas realizacji inwestycji, co ma usprawnić przebieg prac budowlanych i zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.


Podziel się

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama