Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 12 maja 2025 13:04
Reklama

Osiedlowy sklep – czego oczekują od niego klienci?

Dyskontów oraz dużych hipermarketów jest w naszym otoczeniu coraz więcej. Jednocześnie nie można powiedzieć, że klienci odwrócili się od osiedlowych sklepów. Tak się nie stało, bo są zawsze blisko, a do tego spełniają nasze wymagania. Jakie? Sprawdźmy!
  • 03.06.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Osiedlowy sklep – czego oczekują od niego klienci?

Żeby było blisko, szybko i z promocjami

Wiele osób lubi zaopatrywać się w sklepach osiedlowych. Co prawda znajdujemy w nich nieco mniejszy asortyment produktów, ale to punkty, które w razie potrzeby są „pod ręką”. Cenimy sobie to, że rano możemy do nich wstąpić, nie zmieniając jednocześnie trasy do pracy czy szkoły. Sklepy osiedlowe odwiedzamy również, kiedy wracamy ze spaceru z psem czy też po tym, jak właśnie odprowadziliśmy dziecko do przedszkola, a przed nami śniadanie, do którego przecież potrzebne są niezbędne zakupy. Jednocześnie mamy pewność, że po wyjściu z osiedlowego sklepu spożywczego nasze portfele nie będą wydrenowane. Mamy przecież promocje i wyprzedaże. Duże znaczenie ma także to, że nie musimy stać w gigantycznych kolejkach, co zdecydowanie pozwala na oszczędność czasu i nerwów.

Jakich produktów szukamy?

Bez wątpienia powinno być tak, że w małym sklepie znajdziemy to, co w danym momencie jest nam najbardziej potrzebne. Tak więc w wakacje w sklepach osiedlowych nie brakuje zimnych napojów czy lodów. Z kolei, kiedy nadchodzą chłodne dni i zmienia się aura, półki wypełnione są herbatą, kakao, czekoladami, zupkami w proszku, miodami, ale też medykamentami (zwłaszcza na ból głowy, gardła, przeziębienie) i chusteczkami higienicznymi. A jeżeli już jesteśmy przy artykułach higienicznych, to doceniamy w małych sklepach także dostępność takich rzeczy jak płyny do naczyń, mydła, proszki do prania czy papier toaletowy.

Nie bez znaczenia dla oszczędności czasu jest też układ półek. Jest on prosty i intuicyjny, z łatwym dostępem do każdego z produktów. Oczywiście wiele osób ceni sobie także możliwość kupienia ciepłego hot doga, zapiekanki czy kanapki w połączeniu z gorącą kawą. Naturalnie wszystko szybko i na wynos.

Nie tylko żywność, ale też usługi

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc jeżeli w naszym osiedlowym sklepie mamy niezbędne produkty spożywcze, higieniczne i przemysłowe, to pojawia się zapotrzebowanie na usługi. Chodzi nie tylko o możliwość zapłacenia rachunków czy zagrania w Lotto, ale też o różnego rodzaju doładowania, w tym np. doładowanie Google Play. Przyjrzyjmy się bliżej tej opcji. Doładowanie Google Play oraz karta podarunkowa Google Play nie wymagają posiadania karty płatniczej lub konta bankowego. Wszystko sprowadza się do tego, że idziemy do sklepu i prosimy o doładowanie wybranej kwoty. Kasjerka pobiera gotówkę oraz drukuje paragon z kodem i niezbędnymi informacjami. Dlaczego klienci sklepów oczekują takiej usługi? Ponieważ karta podarunkowa Google Play pozwala na korzystanie z ulubionych utworów, filmów, książek, czasopism oraz gier i aplikacji. I co ważne, treści z Google Play są dostępne na wszystkich urządzeniach, bez względu na to, czy korzystamy z Androida, iOS, Chromecasta czy przeglądarki internetowej.

--- Materiał partnera ---


zachmurzenie małe

Temperatura: 13°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama