Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 27 kwietnia 2025 18:19
Reklama

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – czy pomogą?

Odpowiednio dobrany skład dermokosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry głowy, jest kluczowy w wyciszaniu przykrych symptomów tej choroby. Liczą się substancje pozwalające zabijać drożdżaki, grzyby i bakterie, które są niebezpiecznie nagromadzone na ciele. Jak nazywają się te składniki? Jaką konsystencję powinny mieć dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Zaraz wszystko Ci wyjaśnimy.
  • 22.08.2024 11:27
  • Autor: Farmacia Verde
Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – czy pomogą?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – charakterystyka schorzenia

Łojotokowe zapalenie skóry głowy (w skrócie ŁZS) może występować u osób w każdym wieku. 

Objawy ŁZS to:

  • łuszczenie się skóry, 

  • rumień 

  • świąd. 

Zmiany skórne pojawiają się najczęściej na owłosionej skórze głowy, ale mogą rozsiewać się na uszy, brwi, twarz, klatkę piersiową, pachy i pachwiny. 

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów warto skontaktować się szybko z dermatologiem. Nigdy nie należy samemu próbować łagodzić żadnych symptomów schorzenia dermatologicznego. Zawsze należy kontaktować się z lekarzem. Im szybsza reakcja, rozpoznana dermatoza i rozpoczęte leczenie, tym lepiej!

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Leczenie oraz niwelowanie objawów łojotokowego zapalenia skóry musi polegać na kompleksowym podejściu i działaniu „na różnych obszarach”. Niezwykle istotna okazuje się nawet zmiana nawyków żywieniowych. Na przykład dobrym pomysłem jest rezygnacja z pożywienia wysoko przetworzonego, bogatego w cukier i białą mąkę. Właściwa dieta powinna dostarczać: witamin z grupy B, cynk, selen, jak również kwasy omega-3 i 6. Ponadto nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji przy pomocy profesjonalnych dermokosmetyków z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Konieczny jest również regularny kontakt z dermatologiem. Tylko postępując w ten sposób, można uzyskać znaczną poprawę w wyglądzie skóry mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, które pomogą – zestaw Seborh

Jeżeli nawracające ŁZS skóry głowy nie daje Ci spokoju, koniecznie sięgnij po wysokiej klasy dermokosmetyki, z odpowiednio dobranymi substancjami we właściwej formie Seborh. Skrupulatnie dobrane składy szybko przywracają skórze naturalny wygląd, uderzając we wszystkie charakterystyczne objawy dermatozy.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy


 

Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – zawiera np.: pirokton olaminy, siarczek selenu, betainę, ichtiol. Delikatnie, ale też dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Złuszcza, a dalej usuwa martwy naskórek wraz z sebum. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową, pozostawiając skórę odżywioną.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie cenny: kwas mlekowy, mocznik, pirokton olaminy i siarkę. Odkaża, zmiękcza, wygładza, niweluje stany zapalne i normalizuje skórę.

  • Płyn Seborh – znajdziesz w nim: glukonolakton, kwas migdałowy, ekstrakt z nagietka. Po rozpyleniu odżywia skórę wzmacnia naczynka krwionośne i mikrokrążenie. Efektywnie reguluje nadmierne złuszczanie naskórka, a także pracę sebum.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

 

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pomogła?

W pierwszej kolejności należy upewnić się co do diagnozy. W tym celu trzeba obowiązkowo skontaktować się z dermatologiem. Lekarz w razie potwierdzenia choroby rozpocznie właściwe, adekwatne do nasilenia zmian, leczenie. Mogą być to leki doustne, miejscowe, ewentualnie jeszcze inne preparaty bez recepty. Konieczne jest stosowanie dermokosmetyków na bazie naturalnych emolientów, jak kwasy, roślinne wyciągi i ekstrakty. Biorąc pod uwagę, że ŁZS to choroba przewlekła, trzeba stosować takie kosmetyki nawet w okresie remisji, by stale regulować pracę gruczołów oraz złuszczanie naskórka. 

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry ma swoje okresy remisji i nawrotów. Ze względu na to, istotny jest systematyczny kontakt z lekarzem. Duży wpływ na wygląd skóry ma również odpowiednia jej pielęgnacja, nawet w okresie poprawy. W tym celu warto stosować produkty ze specjalnym przeznaczeniem – do walki z ŁZS.

Materiał partnera


pochmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama