Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 27 kwietnia 2025 10:32
Reklama dotacje dla firm

Kea - inteligentne ptasie łobuzy

Zoo Görlitz z radością powitało trzech nowych mieszkańców: Larsa, Peera i Ole, gatunek papugi występujący wyłącznie w Nowej Zelandii. Niezwykle ciekawskie papugi górskie przyjechały do Görlitz z kopenhaskiego zoo. Od pierwszych chwil zachwycają gości swoim zabawnym i inteligentnym zachowaniem.
Kea - inteligentne ptasie łobuzy

„Ich imiona są dość nietypowe dla Nowej Zelandii, jednak nowi przybysze urodzili się i wychowali w kopenhaskim zoo, stąd skandynawskie imiona”, wyjaśnia z uśmiechem Catrin Hammer, kurator w Zoo Görlitz.

Papugi kea, znane jako bardzo ciekawskie i zabawne ptaki, słyną ze swojej inteligencji i umiejętności technicznych. Potrafią posługiwać się narzędziami, rozpoznawać swoje odbicie i rozwiązywać złożone zadania. W swojej ojczyźnie, Nowej Zelandii, słyną z „badania” przedmiotów pozostawionych przez turystów - często powodując szkody. Otwieranie plecaków i koszy na śmieci, to dla nich prawdziwa igraszka.

W ich ojczyźnie, pomimo tych imponujących cech, kea były od dawna prześladowane. Ponieważ postrzegano je jako zagrożenie dla stad owiec, w pierwszej połowie XX wieku rząd Nowej Zelandii przeprowadził kampanie eksterminacyjne, co doprowadziło je na skraj wyginięcia. Obecnie kea są gatunkiem chronionym. 

Ein Bild, das Vogel, draußen, Papagei, Pflanze enthält.



Automatisch generierte Beschreibung„Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym gościom możliwość poznania tych charyzmatycznych łobuziaków z bliska. Ich wesołe zachowania z pewnością dostarczą wielu ekscytujących i radosnych przeżyć” - podkreśla Hammer.
Zoo Görlitz zaprasza wszystkich do odwiedzania i podziwiania nowych mieszkańców. Spotkanie z kea to gwarancja niezapomnianych przeżyć!

Kea: Lars, Peer und Ole: nowi mieszkańcy Zoo Görlitz

(Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer)


Podziel się

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama