Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 14 maja 2025 07:22
Reklama

Więcej drzew

Dwa tysiące drzew posadzili uczniowie z Bogatyni i ze Zgorzelca oraz pracownicy kompleksu Turów w Mikułowej. To wspólna akcja PGE i Lasów Państwowych. Nie pierwsza i nie ostatnia.
Więcej drzew

Jeden z kwietniowych dni uczniowie spędzili nie w szkolnych ławach a w lesie, ucząc się w terenie. W ruch poszły łopaty, szpadle, wiadra i mnóstwo sadzonek szlachetnego buka. Każdy z uczniów posadził przynajmniej kilka drzew. Pomagali im pracownicy Kompleksu Turów, a całość odbyła się pod czujnym okiem leśniczych z Nadleśnictwa Pieńsk. Praca nie była trudna ale wymagająca. Wszystko poszło dość szybko a na uczniów po zakończeniu sadzenia czekało ognisko i kiełbaski. Jak mówiła jedna z uczennic z Bogatyni to taka lekcja biologii i geografii w jednym, ciekawsza, bo w terenie. W akcji „Lasy Pełne Energii” wzięło udział ok. 100 osób, w tym pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów na czele z dyrektorem Elektrowni Turów, Oktawianem Leśniewskim, a także młodzież z klas patronackich PGE z Bogatyni i Zgorzelca, klasa sportowa ze Szkoły Podstawowej nr 5. w Zgorzelcu oraz Stanisław Heliński i Mateusz Stawiak - zawodnicy koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec. Dzięki wspólnej pracy, las w okolicy miejscowości Mikułowa w gminie Sulików wzbogacił się o 2000 młodych sadzonek buków.

- Warto pamiętać, że w PGE GiEK lasy sadzimy nie tylko od święta, ale również w ramach bieżącej rekultywacji terenów pogórniczych w Bełchatowie i Turowie, gdzie do tej pory posadziliśmy łącznie ok. 47 milionów drzew – dodaje Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

W ciągu 22 lat w programie udział wzięło blisko 25 tysięcy osób, które posadziły wspólnie ponad 600 tysięcy drzew (głównie sosen, świerków i dębów) w 35 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Program Lasy Pełne Energii, realizowany od 2000 roku, to jeden z najważniejszych programów Grupy PGE w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego celem jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych, odbudowa drzewostanu w polskich lasach, czynna ochrona przyrody oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna. Formuła programu zakłada również realizację działań i projektów z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej we współpracy z instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w ochronę środowiska naturalnego, a także wspieranie parków narodowych, obszarów chronionych i pomników przyrody.


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama