Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 29 kwietnia 2025 16:46
Reklama dotacje unijne dla firm

Wędrówki. fotografie Jacka Jaśko

Muzeum Śląskie i Muzeum Fotografii w Görlitz zapraszają na wystawę fotografii Jacka Jaśko „Wędrówki”, której motywem przewodnim są Karkonosze i Kopaniec.
Wędrówki. fotografie Jacka Jaśko

Wystawa Wędrówki to wybór czarno-białych fotografii Jacka Jaśko, artysty fotografika zaliczanego do nurtu tzw. Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, której liderami byli wybitni polscy fotografowie współcześni - Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki.

Karkonosze i malowniczy Kopaniec (dawniej Seifershau) u podnóża Gór Izerskich i Karkonoszy, który przez 20 lat był małą ojczyzną artysty, inspirowały, kształtowały jego wrażliwość i pomogły odnaleźć własną fotograficzną ścieżkę. To właśnie one są motywem przewodnim wystawy Wędrówki zorganizowanej przez referat ds. kultury Śląska Muzeum Śląskiego w Görlitz, która od 22 do 31 lipca będzie prezentowana w görlitzkim Muzeum Fotografii przy Löbauer Str. 7.

Wystawie towarzyszy polsko-niemiecki katalog (72 strony w miękkiej oprawie, w formacie 21x21 cm, w cenie 8 EUR) z komentarzem autorskim artysty, tekstem kuratorskim Romy Czimmernings oraz wstępem Agnieszki Bormann. Katalog zawiera duży wybór prezentowanych na wystawie fotografii i jest do nabycia w Muzeum Śląskim, w Muzeum Fotografii oraz online na stronie Publikacje: Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de) oraz mailowo [email protected].

 

Jacek Jaśko, artysta urodzony w 1955 r. w Jeleniej Górze, wychowany w górach, w których przez lata poszukiwał „swojej“ fotografii. Krytycy wiążą go ze zjawiskiem określanym Jeleniogórską Szkolą Fotografii, której liderami byli wybitni polscy fotografowie współcześni Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki. Odbierając świat intuicyjnie, artysta swobodnie dobiera motywy tworząc kolejne cykle fotografii, w tym najnowszy Chodząc, powstający w Pradze, gdzie aktualnie mieszka.

 

Wystawa Muzeum Śląskiego WĘDRÓWKI. FOTOGRAFIE JACKA JAŚKO

Muzeum Fotografii

Löbauer Str. 7, Görlitz
Wernisaż wystawy: 22.07.2021, godz. 19.00
Wystawa: 22.07. – 31.10.2021
Godziny otwarcia:

wt. – czw. od godz. 12.00 do 16.00,

pt. – ndz. od godz. 12.00 do 18.00

 

Więcej informacji na stronie Wędrówki. Fotografie Jacka Jaśko: Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de).


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama