Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 14 maja 2025 07:21
Reklama

38-letnia kobieta zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

38-letnia kobieta zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

Policjanci Referatu do Spraw Odzyskiwania Mienia „NYSA” z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu podejrzewaną o usiłowania zabójstwa. 24 listopada br. kobieta zaatakowała nożem wychodzącego z jednego z lokali na terenie miasta Bogatynia mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 34-latek trafił do szpitala. Podjęte w tej sprawie działania skutkowały zatrzymaniem kobiety podejrzewanej o ten czyn. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym posłużyła się zatrzymana, a w pomieszczeniach przez nią zajmowanych policjanci ujawnili 11 sztuk amunicji do broni palnej. Kobieta usłyszała już zarzuty, a Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

24 listopada br. Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o mężczyźnie dźgniętym nożem na jednej z ulic w mieście. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Jak wynikało ze wstępnych informacji nieznana kobieta zaatakowała nożem wychodzącego z lokalu na terenie Bogatyni 34-letniego mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Podjęte w tej sprawie działania operacyjne skutkowały zatrzymaniem przez policjantów z grupy „NYSA” 38-letniej mieszkanki powiatu zgorzeleckiego podejrzewanej o ten czyn. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez kobietę policjanci zabezpieczyli 11 sztuk amunicji do broni palnej. Dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgorzeleckiej komendy w pobliżu miejsca zdarzenia zabezpieczyli nóż, którym posłużyła się zatrzymana.

Kobieta usłyszała już zarzuty, a Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa 38-latce grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgorzelcu


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama