Sukcesy bogatyńskich pływaków

  • 11.03.2019, 12:44
Sukcesy bogatyńskich pływaków
W minioną sobotę na pływalni CSR przy ulicy Maratońskiej w Zgorzelcu odbyła się I Edycja XVII Powiatowej Ligi Pływackiej. W zawodach wzięło udział osiem klubów z Dolnego Śląska, w tym reprezentacja z Bogatyni.

Blisko 180 zgłoszonych zawodników startowało w stylu dowolnym oraz grzbietowym. Podopieczni Patomswim zdominowali rywalizację zajmując wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobywając 15 „medali” w konkurencjach. W klasyfikacji za dwa najlepsze stary wg punktów FINA, na którą składały się „kraul i grzbiet” młodzi pływacy z Bogatyni pokazali, że wartość wyników przeliczanych na punkty pozwala na utrzymanie czołowych miejsc. Na 10 klasyfikacji aż w siedmiu Patomswim stanęło na podium!!!

Cieszy również fakt, że duża część zawodników poprawiła własne rekordy życiowe zajmując wysokie miejsca w rocznikach, a najmłodsi zdobyli doświadczenie dobrze się przy tym bawiąc.

Ustanowione zostało również kilka rekordów klubu, mimo iż historyczny basen w Zgorzelcu jest mocno wymagający.
Dziękujemy organizatorom/trenerom UKS Energetyk Zgorzelec za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję, na której tym razem zawodnicy będą ścigać się stylem dowolnym i klasycznym.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe