Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU

  • 27.06.2018, 10:29
Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU
Pod Lupą - Krzysztof Smolnicki - FUNDACJA EKOROZWOJU

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kornik
Kornik 4.07.2018, 22:17
Panie Smolnicki co tam w Wolanowie. Rżną dalej?
Kornik
Kornik 3.07.2018, 14:21
Jak ktoś ma w nazwie,, fundacja" to wszystko jasne. Weź się chłopie za prawdziwą walkę. W Stanach na drzewach z gatunku sekwoji mamuciej od... nastu lat siedzą ludzie blokujący ich morderstwo czyli przerobienie na palety. Nie musisz tam jechać. Wolanów jest bliżej. Tam też mordują las.
Leśny dziadek
Leśny dziadek 1.07.2018, 23:31
Kiedy wycinasz dużą połać lasu, to tak, jak wyburzyć fabrykę. Po zrębie nie masz już żadnego drzewa. Musisz je zasadzić od nowa i miną dekady, aż znów pojawi się drzewo, które będzie można wykorzystać. Zamiast ścinać całość, dlaczego po prostu nie zostawić jak najwięcej drzew w spokoju, a jedynie delikatnie je przerzedzić? Wtedy możesz zbierać plony cały czas. Masz ciągły dostęp do drewna, do wartościowego drewna, dodajmy, bo drzewa najlepiej rosną powoli, przez dekady, nawet wieki – takie drewno jest najdroższe. W ten sposób las staje się cenniejszy i pod względem ekologicznym, i finansowym.

Tu chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic do leśników.Uważam, że najważniejsza jest równowaga między tymi terenami, które są pod ochroną, i tymi, które wykorzystuje się gospodarczo. Jeśli zbierasz plony lasu, dbając o jego dobrostan, nie ma w tym nic złego.
To słowa człowieka który drzewo,, uczłowieczył" napisał o drzewach wspaniałą książkę.
Bogatynia wyburzyła swoje fabryki.Teraz morduje lasy. Nie ma czegoś jak gospodarka leśna. Tak jak niema ekologicznej chlewni, obory czy kurnika. Oczywiście w gospodarce przemysłowej.
Wszyscy mieszkańcy tych obiektów zostaną zarżnięci i pożarci przez konsumenta.
Drzewa natomiast zostaną we większości przerobione na palety. Palety zostaną zapelnione wyrobami z tych co powyżej. Więź pomiędzy żywym wieprzkiem, a martwym drzewem jest nierozerwalna.
ada
ada 30.06.2018, 01:57
Brawo!
W końcu ktoś rzeczowy w kwestii ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców.
Kornik
Kornik 30.06.2018, 21:07
Zablokował wyra lasu w Wyszkowie. Nie. Brawo to Ada przyklep jak coś zobaczysz. Bajerowanie i kręcenie ołówkiem to niewiele.

Pozostałe