Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 180 tys. zł.

  • 12.05.2018, 11:43
Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 180 tys. zł. zgorzelec.policja.gov.pl
Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na podstawie informacji uzyskanej od dzielnicowych na jednej z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości rynkowej niemal 180 tys. złotych. W sprawie zarzuty z kodeksu karno-skarbowego usłyszał 44-letni właściciel posesji, od którego na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości ponad 60 tys. zł. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgorzeleccy policjanci na podstawie informacji uzyskanych od dzielnicowych przeprowadzili przeszukanie  pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na jednej z posesji w powiecie zgorzeleckim, gdzie zabezpieczyli prawie 140 tys. sztuk papierosów i ponad 17 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Według wyliczeń policjantów, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie niemal 180 tys. zł.

Właściciel posesji usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia. Od podejrzanego, na poczet przyszłych kar majątkowych, policjanci zabezpieczyli mienie na łączną kwotę 60 500 zł.

podkom. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe