Policjanci przechwycili ponad 103 tys. sztuk nielegalnych papierosów i tytoń

  • 26.04.2018, 12:03
Policjanci przechwycili ponad 103 tys. sztuk nielegalnych papierosów i tytoń
Zgorzeleccy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępstw akcyzowych, zatrzymali mężczyznę u którego zabezpieczyli ponad 103 tys. sztuk papierosów i prawie 4 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z kodeksu karno – skarbowego. Grozi mu teraz wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu uzyskali informację, że na jednej z posesji w gminie Bogatynia przechowywane są znaczne ilości wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia.

W wyniku podjętych czynności zgorzeleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Śledczego Policji - Zarząd w Katowicach, zatrzymali 45 - letniego mieszkańca Bogatyni oraz zabezpieczyli ponad 103 tys. sztuk papierosów i prawie 4 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 

Jak oszacowano, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 124 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi teraz mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Zgorzelec)
Oficer Prasowy
podkom. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaa 26.04.2018, 12:48
hahaahahahah uzyskali informacje ..- te rzecznik ,przyjedz po pracy i spytaj o papierosy w pierwszej lepszej budzie ! Jaja sobie robi policyjka !tylko pijar,statystyka i ściema ! nikt nie chce do was przyjść bo nawet swoich nie bronicie !

Pozostałe