Sakralne i biblijne

  • 25.04.2018, 08:19 (aktualizacja 25.04.2018 08:25)
Sakralne i biblijne
Motywy z biblii, motywy sakralne i bogatyńskie elementy – tak właśnie będzie wyglądała kolejna wystawa szykowana na dworcu historycznym.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwatorr
Obserwatorr 26.04.2018, 13:12
W podziemiach wielu kościołów wydzielono pomieszczenia, w centrum których znajdują się specjalne stoły wyposażone w pasy do krępowania kończyn opętanych przez diabła. Te osobliwe meble przywołują naturalnie skojarzenia z amatorami sado- maso, ale sprawa jest poważniejsza.
Czytelnik będziesz na takim stole cienko piszczał. Skellen i zen pasy będą z ciebie drzeć.
Gabryel
Gabryel 26.04.2018, 12:56
Skellen idź do lasu zbierać chrust i po Czytelniku.
Stare sprawdzone sposoby na apostatę.
Papau
Papau 25.04.2018, 21:31
Słowo "Biblii" wypadałoby napisać dużą literą, nieprawdaż?;)
Czytelnik
Czytelnik 26.04.2018, 08:01
Uzasadnij dlaczego ma być z dużej litery. Dla mnie to zwykła książka jakich mam wiele w swojej bibliotece domowej.
Najpierw rosło drzewo.....i został wyprodukowany papier. Drukarnia wydrukowała. Itd.
Czy na każdym etapie produkcji tej książki padałbyś na kolana i modlił się. Czy to masz na myśli sugerując dużą czcionkę.
sw
sw 26.04.2018, 09:09
za dużo tvnu i broszurek lewackich...braki w wykształceniu...
Skellen
Skellen 26.04.2018, 08:13
Pomijając inne, oczywiste kwestie Biblia pisze się z dużej litery na tej samej zasadzie, co np. W pustyni i w puszczy, albo Potop lub Quo vadis, tudzież Nędznicy, czy Komu bije dzwon. Luki w wykształceniu koleżko.
Inna sprawa, że zaprezentowana argumentacja jest przykładem skrajnego prymitywizmu, godnego tzw. chłopskiego filozofa lub chłopka roztropka, który zawsze wie lepiej, ale nigdy nad niczym głębiej się nie zastanowi.
Czytelnik
Czytelnik 26.04.2018, 11:43
Bronisz dużej litery bo uważasz ją za świętą. Najlepiej ci wychodzi plucie na tych co się z tym nie identyfikują. Dodaj więcej jadu.
zenn
zenn 26.04.2018, 12:57
plucie,jad...słowa klucze lewackiej młodzieżówki wyedukowanej na lewacko-zydowskim srejsbuku ! zero dyskusji,argumentów tylko tępa filozofia chłopska !Skellen szkoda twoich wysiłków - nie ma fundamentu do dyskusji z takimi !
Skellen
Skellen 26.04.2018, 12:20
Ja niczego nie bronię. Staram uświadomić ci, że zdania zaczyna się od wielkich liter. Tak samo traktuje się tytuły książek. Zwykłe zasady gramatyki.
Nie wystarczy mieć bibliotekę w domu. Trzeba jeszcze od czasu do czasu skorzystać z niej i wziąć książkę w rękę. Wtedy być może powyższe zasady nie byłyby dla ciebie obce. I jak, zadowolony z jadu ?
Czytelnik
Czytelnik 26.04.2018, 12:28
Biblia to nic innego jak księga z greki. Idola mnie tak jest. Natomiast gdyby spór dotyczył,, Pisma Świętego" to po prostu sporu by nie było. Miałbym takie zdanie do tytulatury książek jak Pan uczony w piśmie.
Pozdrawiam
Skellen
Skellen 26.04.2018, 12:40
Widoczne jest, że masz awersję do religii, konkretnie do chrześcijaństwa ze szczególnym uwzględnieniem katolicyzmu. Widać to wyraźnie w pierwszym wpisie, z którego właśnie kupę zakamuflowanego jadu wypływa. I tu leży cały problem wielkiej litery w słowie Biblia. Zacietrzewiony waść i tyle. Istnieją także tzw. nazwy własne, które także pisze się z wielkiej litery. Także ten...
Pozdrawiam
Havranek
Havranek 25.04.2018, 13:10
Proponuję następną wystawę zawartość niemieckich grobowców.
Na piedestale czaszka fabrykanta.
To teraz takie trendy.

Pozostałe