Zbigniew Szklarek – pamiętamy

  • 9.03.2018, 14:36
Zbigniew Szklarek – pamiętamy
Regionalista, miłośnik i znawca lokalnej historii, pasjonat, autor wielu publikacji o Bogatyni i okolicach – Zbigniew Szklarek pośmiertnie został uhonorowany statuetką „Człowiek Roku” uroczystość odbyła się w ub. środę w bogatyńskiej bibliotece.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Josef Sz.
Josef Sz. 14.03.2018, 09:40
Dnia 14 marca 1939 roku Rzesza Niemiecka pod wodzą AH zajęła Czechosłowację. Pokojowo nastawione grupy ludności z ówczesnej Bogatyni i okolicy przedarli się do okolicznych miast i miasteczek Czech by witać zbrojne watachy Soldaten kameraden. Fabrykant z Bogatyni dostarczył na żołnierskie stoły najlepsze wina z winiarni Rolle.
W 1945 dekret prezydenta Benesza odesłał pokojowo nastawione grupy ludności między innymi z okolic Reichenau do vaterlandu. Nikt za nimi nie płacze i nie odgrzewa resentymentów o wielkości tych wieśniaków i fabrykantów.
Marek
Marek 13.03.2018, 01:05
Havranek żeczywiście ty to jesteś havranek śmieci wyrzucasz do lasu co?! . A jeśli chodzi o ścisłość to Polacy przelewali krew za tę ziemię i czas już chyba to uszanować! Co do tego człowieka roku to jak zwykle za późno albo pośmiertnie.szkoda.
Havranek
Havranek 13.03.2018, 21:01
Tak wyrzucam,, dzieła" znanych historyków z BZB
Havranek
Havranek 12.03.2018, 22:28
Kultywowanie łużyckości tych ziem po 1945 jest zaowalowaną formą regermanizacji. Doktryna Adenauera mówi o czasowym zarządzaniu (do 100lat)przez Polskę ziem czasowo utraconych. Wielu takich autorów historyków (regionalistów) nawet nieświadomie wpisywałem się i wpisują w tę doktrynę. Są też i świadomi tego co robią. Dla nich historia to wszystko co do 1945 r. To wspaniali gospodarze, fabrykanci, My Polacy to be, komuniści co zniszczyli, wypędzili niewinnych rolników, rzemieślników. Taka wizja historii jest właśnie realizowana przez ludzi z różnego rodzaju ekip np. BZB, czy ekipy,, turustyki". TAK się składa że takie stowarzyszenia,, niewinne" były przed wojną. Było niewinnie młodzież uprawia turystykę, ktoś pisze mały reportaż do lokalnych mediów. Wzmianka jest o wspaniałej przeszłości dworu, pałacu a teraz w Polsce to proszę ruina. Tak jest panowie z BZB jesteście fałszerzami a nie odkrywcami. To se ne wrati jak mówią pragmatyczni Czesi.
Zapominajka
Zapominajka 12.03.2018, 08:21
Jeszcze wiele tytułów przed. Kalendarz ma to do siebie, że jest bogaty w dni, rocznice, lecia. Z okazji, ku pamięci. Obdarowujący zawsze znajdzie uzasadnienie, tytuł. Slogany,, będzie z nami", pamiętamy itp.

Pozostałe