Zatrzymany na gorącym uczynku

  • 12.02.2018, 20:35
Zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca zatrzymali na gorącym uczynku 25 -latka, który usiłował dokonać kradzieży pojazdu marki Ford Focus. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa” z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas realizowania czynności skierowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu zauważyli przy samochodzie osobowym dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Policjanci przystąpili do legitymowania i sprawdzenia legalności posiadania pojazdu. W toku czynności ustalono ,że osoby nie figurują jako poszukiwane ani  pojazd jako utracony.Jeden z mężczyzn twierdził ,że samochód podarował mu jego dziadek.

 

Jednak wnikliwość funkcjonariuszy doprowadziła do rozszerzenia zakresu sprawdzeń.Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu .Policjanci podczas kontroli zauważyli , że umieszczonego w stacyjce kluczyka nie można z niej wyciągnąć.Pogłębienie działań zaowocowało ustaleniem faktycznego właściciela pojazdu oraz faktem,że w/w osoby w ogóle nie powinny znajdować się w tym pojeździe.  Właściciel pojazdu nie ukrywał swojego zdumienia kiedy po przybyciu na miejsce w swoim aucie zauważył dwie obce mu osoby.

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jarosław Szatkowski

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe