36-latek trzymał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków

  • 9.02.2018, 12:31 (aktualizacja 13.02.2018 09:29)
36-latek trzymał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków
Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca zatrzymali 36-latka, który w mieszaniu trzymał znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa” z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w jednym z mieszkań na terenie miasta zabezpieczyli około 1013 działek metamfetaminy i około 315 działek marihuany. Ponadto w mieszkaniu odnaleziono namiot Growbox, walizkę z zawartością nawozów i sprzętu wykorzystywanego do uprawy marihuany, niwelator, wagę do odmierzania działek oraz inne przedmioty prawdopodobnie pochodzące z kradzieży.

W wyniku działań zatrzymany został 36-letni mieszkaniec Zgorzelca, który już wcześniej karany był za przestępstwa opisane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także 3.450 zł mogące pochodzić z przestępstwa. Trwają czynności zmierzające do ustalenia właścicieli odzyskanego mienia.

Zgorzelecka prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Za to przestępstwo 36-latkowi może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.

mł. asp. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe