Szybka interwencja bogatyńskich policjantów pomogła zapobiec tragedii

  • 22.01.2018, 14:58
Szybka interwencja bogatyńskich policjantów pomogła zapobiec tragedii
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymali informację o pożarze w jednym z domów na terenie miasta. Na miejscu policjanci widząc rozprzestrzeniający się ogień i dym zagrażający mieszkańcom natychmiast przystąpili do ratowania osób. Jeden z policjantów wszedł na dach przybudówki i przez okno odebrał 5-letnią, a następnie 6-miesięczną dziewczynkę. Gdy dzieci były bezpieczne funkcjonariusze wykorzystując drabinę ewakuowali resztę mieszkańców. W trakcie prowadzonej akcji interweniowała także Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

21 stycznia br. o godz. 5.45 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymali informację o pożarze w jednym z domów na terenie miasta.
Policjanci dojeżdżając na miejsce zauważyli, że z głównych drzwi wejściowych wydobywa się dym. W związku z tym, aby ostrzec mieszkańców przed grożącym im niebezpieczeństwem funkcjonariusze pozostawili włączone sygnały dźwiękowe, podejmując jednocześnie interwencję. Z uwagi na to, że drzwi wejściowe były zamknięte od wewnątrz, a w środku widoczne były płomienie, policjanci szukali innej drogi wejścia do budynku. Okazało się, że z tyłu znajdowały się drugie drzwi do mieszkania położonego na parterze, z którego dwie kobiety samodzielnie już opuściły mieszkanie. Funkcjonariusze próbowali tą drogą wejść na klatkę schodową, ale z uwagi na ogień i duże zadymienie okazało się to niemożliwe. Po wyjściu na zewnątrz policjanci zauważyli osoby znajdujące się na pierwszym piętrze budynku, szukające drogi wyjścia. Jeden z funkcjonariuszy wszedł na dach przybudówki i przez okno odebrał 5-letnią, a następnie 6-miesięczną dziewczynkę. Gdy dzieci były bezpieczne funkcjonariusze wykorzystując drabinę ewakuowali resztę mieszkańców.


Na miejsce przybyło 6 Zespołów Straży Pożarnej i Zespół Pogotowia Ratunkowego. 97-letnia mieszkanka z uwagi na wiek została przewieziona do szpitala na dalszą obserwację.


Dzięki zaangażowaniu, szybkiej i sprawnej interwencji policjantów udało się uniknąć ewentualnej tragedii.

 

Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
mł. asp. Agnieszka Goguł

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dr. Cichot
Dr. Cichot 22.01.2018, 23:13
Wszystkie tzw. Zabytki nie spełniają jakichkolwiek norm bezpieczeństwa, przestrzeni i innych norm mieszkalnych. Cywilizowanych norm higieny. Utrzymywanie tych budowli z epoki gliny i świeczki jest absurdalne. Pojawiające się głosy o wyjątkowości Bogatyni są śmieszne i absurdalne. Projekty tzw rewitalizacji np. ulicy 1Maja z uwagi na olbrzymie koszty szacowane nigdy nie powinny być finansowane z naszych publicznych pieniędzy. Byłem kilkakrotnie w Grosschenau które jest znaczne bardziej zabudowane tego typu domami. Większość z nich stoi pusta. Są przekleństwem dla tego miasta. Od lat miasto nie może ich zagospodarować. Bo ile może być hoteli, restauracji, i czegoś tam jeszcze. Człowiek współcześnie nie chce walić czołem o oscieznice, czy garbic się by nie uderzyć w sufit. Piewcy miłości do tych kurnych chat niech nie każą mieszkać w nich innym. Niech zamienią, wykupić od miasta i niech robią z tym co im się podoba. Pożar ten na szczęście i dzięki szybciej akcji policjantów obyło się bez ofiar. Chwała panowie wam za to.
Tytus Niezgoda
Tytus Niezgoda 25.01.2018, 23:06
W Bogatyni nie buduje się mieszkań dla biedniejszych mieszkańców. Dlaczego?
Jest u władzy ekipa która ma wybudowane domy, posiadłości nie zawsze za czystą kasę. Kosztem tych mniej,, zaradnych" chcą się przechadzać ulicami przy których stoją,, dziadowskie kurnik z epoki" Oczywiscie wyremontowane za kasę tych,, niezaradnych" i tych
z,, panelaków". Do tego dochodzi chęć bycia w miejscu .Gdzie siadał i pierdział w fotelu Prebisch.Ruina na Kościuszki 24.Pamietajcie państwo to ma kosztować ponad 2000000zł. Co tam ma być? Kawiarenka bo w Bogatyni prawdziwi,, państwo" picie kawy w Rychło nie wypada pomimo takiej nazwy,, ojcem naszym Rychło "
Małe podsumowanie ruina na 1 Maja ok. 1mln oraz,, kawiarenka" 2mln.
Wszystkie tematy o których buczy ulica to pikuś w porównaniu, ze skokiem na kasę szumnie nazywając to,, rewitalizacja ".
Tym się zajmujecie, o to pytajcie.
Czy ta staruszka i te maleństwa będą przesiadywać w kawiarence z widokiem na sklep z gumowcami, wdychajac zapach Miedzianki. A może zamieszkają w hoteliku w zrewitalizowanej kurnej chacie za milion na 1Maja.

Pozostałe