Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni

  • 2.01.2018, 11:29 (aktualizacja 02.01.2018 11:36)
Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni
Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni

 

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 17.01.2018, 17:52
bez tego było lepiej:( ale nie narzekam.
Ciekawski 0Io
Ciekawski 0Io 12.01.2018, 16:03
Jak się pan z tym czuje panie Jurku ?
Ciekawski 0Io
Ciekawski 0Io 11.01.2018, 16:19
Pan Wiśniewski zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego, huuurrra!
MSZ
MSZ 9.01.2018, 20:35
Witam
Proszę Państwa proszę mi wskazać uczciwego Burmistrza oraz Radnego z naszej gminy urzędujących w poprzednich latach.
Zawsze jest prywatny interes a nie dobro gminy.
Ile pieniędzy poszło w błoto.
Zawsze były machloje, przekręty oraz zatrudnianie znajomych i rodziny do Urzędu Miasta w Bogatyni
A także do spółek córek Urzędu.
Myślę że trzeba odciąć pępowinę braku gospodarności w naszej gminie i ruszyć z kopyta z nowym Burmistrzem oraz z nowymi Radnymi nie uzależnionymi od Burmistrza.
Pozdrawiam Dorotę

Katarzyna Konowalik
Katarzyna Konowalik 8.01.2018, 21:07
U Szatka i popleczników jęk się podniósł.Udają żal za odwołaną Bojakowską,która sama przyznała że postępowała niezgodnie z własnym sumieniem.Być może jak zostanie powołana na Burmistrza to będzie postępować.....już zgodnie z sumieniem.
men
men 5.01.2018, 21:13
Odwołując się do hulaszczego rządzenia naszą gminą w wykonaniu pana burmistrza Grzmielewicza i jego podległych rycerzy.
Mogę stwierdzić z czystym sumieniem że jest to nieudolny samorząd naszej gminy, trwoniący w nieprzemyślany sposób nasze pieniądze,nie rozwijając w żaden sposób naszej gminy.

Zwróćcie państwo na nasze sąsiadujące rozwinięte miasteczka Zittau i Hradek które mają :
- nowe zakłady pracy gdzie pracują nasi mieszkańcy,
- super wyremontowane drogi,
- bezpieczeństwo mieszkańców chronionych przez straż graniczną,policję,służbę celną gdzie tego u nas nie ma.
itd....

Waleryk
Waleryk 18.01.2018, 15:56
bezpieczeństwo mieszkańców chronionych przez straż graniczną,policję,służbę celną gdzie tego u nas nie ma.
itd....
Szczera prawda. Cieszą się bo przybyło im etatów i kasy. Powodem jest wzrost przestępstw dokonywanych przez obywateli z Grenlandii.
Waleryk
Waleryk 18.01.2018, 17:28
Do,, czerwonej apki". Miałem napisać z Polski to miałbyś pianę w ustach.
Z boku
Z boku 4.01.2018, 20:54
Szanowna Pani Bojakowska. Zwracam uwagę na wady procesu uchwałodawczego w Pani sprawie. Błędy formalne oraz wadliwość uzasadnienia wniosku pozwalają na interwencję służb prawnych wojewody. Statut MiG wymaga złożenia wniosku w trybie sesji zwyczajne 7 dni przed sesją natomiast wniosek ad hoc nie może budzić wątpliwości prawnych. Inicjatorzy nie zadbali o potwierdzenie podpisów na wniosku, nie załączono pisemnego uzasadnienia i nie przygotowano w tej sprawie stosownej uchwały. Statut MiG z 2005 r jest w tej sprawie niejednoznaczny i w przypadku trybu jaki obrali wnoskodawcy odwołania to na nich ciążył obowiązek formalizmu prawnego. Natomiast uzasadnienie stanowi pomówienie nie oparte na prawie materialnym gminy. Od roku 2005 w Bogatyni nie funkcjonuje pojęcie Prezydium Rady Miejskiej na które powołuje się Pan Wiśniewski. Zresztą nigdy nie było ono elementem pracy merytorycznej a bardziej określeniem honorowym. Formę organizacji pracy określa nasz statut w ramach którego Pan Wiśniewski ma nadal prawo składać takie wnioski o które posądza innych. Powoływanie się w uzasadnieniu na nieistniejące przesłanki stanowi wprowadzanie w błąd pozostałych uczestników postępowania. Prawdopodobnie z uwagi na powyższe nie otrzymała Pani w przedmiotowej sprawie pomocy etetowego prawnika obecnego w Urzędzie. Odwołanie do służb wojewody uważam za uzasadnione. Uzasadnienie do wniosku w wykonaniu Pana Wiśniewskiego nadaje sie na sprawę cywilną o naruszenie dóbr osobistych funkcjonariusza publicznego. Powodzenia.
SOKÓŁ
SOKÓŁ 4.01.2018, 19:03
Ale mamy w Bogatyni zasra...ą opozycję.Atak na Wiśniewskiego,który zawsze staje w obronie pokrzywdzonych mieszkańców Bogatyni,to dopiero szał nienawiści.Motto tych furiatów..."napierdal...my w każdego kto coś może znaczyć"
Ala
Ala 5.01.2018, 07:30
Hahahahhahahahah
Radek
Radek 4.01.2018, 18:56
kilku upierdliwych gości ktrzy kiedyś byli już u władzy,mydli ludziom w o
Tadeusz
Tadeusz 4.01.2018, 18:30
Panie Wiśniewski, co to za zarzuty? Zwyczajna demagogia, mydlenie oczu. Zarówno pańskie słowa, jaki i sposób ich wypowiadania - zdradzają, że to ściema. Powody były zupełnie inne, ale nie mógł pan ich wyjawić, bo to by obnażyło pana hipokryzję. Zbyt gęsto się pan tłumaczy, nieprzekonująco.
Chcieliście odwołać panią Bojakowską i odwołaliście.
Ale proszę nie uzasadniajcie tego tak tanimi pretekstami, bo obrażacie inteligencję Bogatynian. Ja nie bronię pani Doroty, być może popełniła trochę błędów, ale wasza argumentacja jest tak fałszywa, niesprawiedliwa i żenująca, że marne wam wystawia świadectwo.
czesław
czesław 4.01.2018, 15:15
Odważne słowa, odważnej kobiety, która potrafiła przyznać się do błędu tj. zaślepienia. I w końcu się uwolniła od pana G. Pytanie czy reszta na tyle odwagi?
men
men 4.01.2018, 14:06
Witam
Co może powiedzieć ciekawego człowiek po OHP-ie
tak jak pan Wiśniewski.
Ta rada i burmistrzowie powinni być natychmiastowo odwołani i prześwietleni przez CBŚ już nigdy nie powinni pełnić funkcji samorządowych,
Hulaszczy tryb życia pana burmistrza i rady doprowadził do tego że każdy z nas w gminie ma ponad 1800zł zadłużenia na głowę.


Jagiello
Jagiello 4.01.2018, 13:20
Zaczęła się kampania. A burmistrz rękoma radnych pozbył się konkurentki.
Amo
Amo 4.01.2018, 09:54
Pampers weź się w końcu za robote...
Jesteś już szerszy niż wyższy hahaha...
Ania
Ania 3.01.2018, 18:42
Brawo???? dla 12 -stu Apostołów, w końcu nie szczery uśmiech znikł,Pani Doroty Bojakowskiej.
Kino
Kino 3.01.2018, 17:39
Wy*** "Pana" Burmistrza razem z tymi cwaniaczkami co kupowali głosy aby zostać bezradnymi.. Brawo za odwagę dla Pani Doroty że w końcu ktoś odważył się powiedzieć co się dzieje.. Z tego co wiem to Pan Andrzej G nakazał wręcz Radnym i Dyrektorom spółek aby nie podawali ręki Pani Dorocie.. Żenada i dziecinada..otwórzmy oczy ! Pan Wiśniewski przeszedł samego siebie ????
Ala
Ala 3.01.2018, 12:02
A wiec Trole Wiśniewskiego i Peremickiego???????? pani Dorota jest bardzo kontaktową osobą i wiele robi dla zdrowia i świadomości społeczenstwa. Do pięt jej nie dorastacie????
Dobra
Dobra 3.01.2018, 11:10
Nie ładnie wyzywać ludzi ciężko pracujących od brudasów Pani Doroto.
Piranha
Piranha 3.01.2018, 10:41
Pani D. Bojakowska w końcu pokazała swoją prawdziwą twarz, widziała tylko swój interes.
Mieszkanka
Mieszkanka 2.01.2018, 21:45