Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni

  • 2.01.2018, 11:29 (aktualizacja 02.01.2018 11:36)
Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni
Sesja 29.12.2017 - odwołanie przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 17.01.2018, 17:52
bez tego było lepiej:( ale nie narzekam.
Ciekawski 0Io
Ciekawski 0Io 12.01.2018, 16:03
Jak się pan z tym czuje panie Jurku ?
Ciekawski 0Io
Ciekawski 0Io 11.01.2018, 16:19
Pan Wiśniewski zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego, huuurrra!
MSZ
MSZ 9.01.2018, 20:35
Witam
Proszę Państwa proszę mi wskazać uczciwego Burmistrza oraz Radnego z naszej gminy urzędujących w poprzednich latach.
Zawsze jest prywatny interes a nie dobro gminy.
Ile pieniędzy poszło w błoto.
Zawsze były machloje, przekręty oraz zatrudnianie znajomych i rodziny do Urzędu Miasta w Bogatyni
A także do spółek córek Urzędu.
Myślę że trzeba odciąć pępowinę braku gospodarności w naszej gminie i ruszyć z kopyta z nowym Burmistrzem oraz z nowymi Radnymi nie uzależnionymi od Burmistrza.
Pozdrawiam Dorotę

Katarzyna Konowalik
Katarzyna Konowalik 8.01.2018, 21:07
U Szatka i popleczników jęk się podniósł.Udają żal za odwołaną Bojakowską,która sama przyznała że postępowała niezgodnie z własnym sumieniem.Być może jak zostanie powołana na Burmistrza to będzie postępować.....już zgodnie z sumieniem.
men
men 5.01.2018, 21:13
Odwołując się do hulaszczego rządzenia naszą gminą w wykonaniu pana burmistrza Grzmielewicza i jego podległych rycerzy.
Mogę stwierdzić z czystym sumieniem że jest to nieudolny samorząd naszej gminy, trwoniący w nieprzemyślany sposób nasze pieniądze,nie rozwijając w żaden sposób naszej gminy.

Zwróćcie państwo na nasze sąsiadujące rozwinięte miasteczka Zittau i Hradek które mają :
- nowe zakłady pracy gdzie pracują nasi mieszkańcy,
- super wyremontowane drogi,
- bezpieczeństwo mieszkańców chronionych przez straż graniczną,policję,służbę celną gdzie tego u nas nie ma.
itd....

Waleryk
Waleryk 18.01.2018, 15:56
bezpieczeństwo mieszkańców chronionych przez straż graniczną,policję,służbę celną gdzie tego u nas nie ma.
itd....
Szczera prawda. Cieszą się bo przybyło im etatów i kasy. Powodem jest wzrost przestępstw dokonywanych przez obywateli z Grenlandii.
Waleryk
Waleryk 18.01.2018, 17:28
Do,, czerwonej apki". Miałem napisać z Polski to miałbyś pianę w ustach.
Z boku
Z boku 4.01.2018, 20:54
Szanowna Pani Bojakowska. Zwracam uwagę na wady procesu uchwałodawczego w Pani sprawie. Błędy formalne oraz wadliwość uzasadnienia wniosku pozwalają na interwencję służb prawnych wojewody. Statut MiG wymaga złożenia wniosku w trybie sesji zwyczajne 7 dni przed sesją natomiast wniosek ad hoc nie może budzić wątpliwości prawnych. Inicjatorzy nie zadbali o potwierdzenie podpisów na wniosku, nie załączono pisemnego uzasadnienia i nie przygotowano w tej sprawie stosownej uchwały. Statut MiG z 2005 r jest w tej sprawie niejednoznaczny i w przypadku trybu jaki obrali wnoskodawcy odwołania to na nich ciążył obowiązek formalizmu prawnego. Natomiast uzasadnienie stanowi pomówienie nie oparte na prawie materialnym gminy. Od roku 2005 w Bogatyni nie funkcjonuje pojęcie Prezydium Rady Miejskiej na które powołuje się Pan Wiśniewski. Zresztą nigdy nie było ono elementem pracy merytorycznej a bardziej określeniem honorowym. Formę organizacji pracy określa nasz statut w ramach którego Pan Wiśniewski ma nadal prawo składać takie wnioski o które posądza innych. Powoływanie się w uzasadnieniu na nieistniejące przesłanki stanowi wprowadzanie w błąd pozostałych uczestników postępowania. Prawdopodobnie z uwagi na powyższe nie otrzymała Pani w przedmiotowej sprawie pomocy etetowego prawnika obecnego w Urzędzie. Odwołanie do służb wojewody uważam za uzasadnione. Uzasadnienie do wniosku w wykonaniu Pana Wiśniewskiego nadaje sie na sprawę cywilną o naruszenie dóbr osobistych funkcjonariusza publicznego. Powodzenia.
SOKÓŁ
SOKÓŁ 4.01.2018, 19:03
Ale mamy w Bogatyni zasra...ą opozycję.Atak na Wiśniewskiego,który zawsze staje w obronie pokrzywdzonych mieszkańców Bogatyni,to dopiero szał nienawiści.Motto tych furiatów..."napierdal...my w każdego kto coś może znaczyć"
Ala
Ala 5.01.2018, 07:30
Hahahahhahahahah
Radek
Radek 4.01.2018, 18:56
kilku upierdliwych gości ktrzy kiedyś byli już u władzy,mydli ludziom w o
Tadeusz
Tadeusz 4.01.2018, 18:30
Panie Wiśniewski, co to za zarzuty? Zwyczajna demagogia, mydlenie oczu. Zarówno pańskie słowa, jaki i sposób ich wypowiadania - zdradzają, że to ściema. Powody były zupełnie inne, ale nie mógł pan ich wyjawić, bo to by obnażyło pana hipokryzję. Zbyt gęsto się pan tłumaczy, nieprzekonująco.
Chcieliście odwołać panią Bojakowską i odwołaliście.
Ale proszę nie uzasadniajcie tego tak tanimi pretekstami, bo obrażacie inteligencję Bogatynian. Ja nie bronię pani Doroty, być może popełniła trochę błędów, ale wasza argumentacja jest tak fałszywa, niesprawiedliwa i żenująca, że marne wam wystawia świadectwo.
czesław
czesław 4.01.2018, 15:15
Odważne słowa, odważnej kobiety, która potrafiła przyznać się do błędu tj. zaślepienia. I w końcu się uwolniła od pana G. Pytanie czy reszta na tyle odwagi?
men
men 4.01.2018, 14:06
Witam
Co może powiedzieć ciekawego człowiek po OHP-ie
tak jak pan Wiśniewski.
Ta rada i burmistrzowie powinni być natychmiastowo odwołani i prześwietleni przez CBŚ już nigdy nie powinni pełnić funkcji samorządowych,
Hulaszczy tryb życia pana burmistrza i rady doprowadził do tego że każdy z nas w gminie ma ponad 1800zł zadłużenia na głowę.


Jagiello
Jagiello 4.01.2018, 13:20
Zaczęła się kampania. A burmistrz rękoma radnych pozbył się konkurentki.
Ciekawski
Ciekawski 11.02.2018, 22:32
@jagiello
Cytuję twoje słowa,, Pani Dorota nikogo, nie kryła. Tylko oddała sprawę do wyjaśnienia" Wiesz gdzie to zapodłeś.
Moje pytanie do ciebie jako znawcy.
Kto krył (kryje) panią Dorotę?
Kolo
Kolo 12.02.2018, 13:04
Małżonek?
Amo
Amo 4.01.2018, 09:54
Pampers weź się w końcu za robote...
Jesteś już szerszy niż wyższy hahaha...
Ania
Ania 3.01.2018, 18:42
Brawo???? dla 12 -stu Apostołów, w końcu nie szczery uśmiech znikł,Pani Doroty Bojakowskiej.
Kino
Kino 3.01.2018, 17:39
Wy*** "Pana" Burmistrza razem z tymi cwaniaczkami co kupowali głosy aby zostać bezradnymi.. Brawo za odwagę dla Pani Doroty że w końcu ktoś odważył się powiedzieć co się dzieje.. Z tego co wiem to Pan Andrzej G nakazał wręcz Radnym i Dyrektorom spółek aby nie podawali ręki Pani Dorocie.. Żenada i dziecinada..otwórzmy oczy ! Pan Wiśniewski przeszedł samego siebie ????
Ala
Ala 3.01.2018, 12:02
A wiec Trole Wiśniewskiego i Peremickiego???????? pani Dorota jest bardzo kontaktową osobą i wiele robi dla zdrowia i świadomości społeczenstwa. Do pięt jej nie dorastacie????
Dobra
Dobra 3.01.2018, 11:10
Nie ładnie wyzywać ludzi ciężko pracujących od brudasów Pani Doroto.
Piranha
Piranha 3.01.2018, 10:41
Pani D. Bojakowska w końcu pokazała swoją prawdziwą twarz, widziała tylko swój interes.
Mieszkanka
Mieszkanka 2.01.2018, 21:45